W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejne kroki Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w SOSW im. prof. Zofii Sękowskiej

Projekt Norweski: Iceland Liechttenstein grants, Norway grants
Kolejne kroki Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w SOSW im. prof. Zofii Sękowskiej
20.10.202210:19

Etap składania projektów trwa również w SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej. Generowanie pomysłów, maraton pisania projektów oraz punkt konsultacyjny to wszystko dzieje się w ośrodku z udziałem całej społeczności szkolnej.

W ramach SBO przewidziano maksymalne pule na: pojedynczy projekt w wysokości 4000 zł, ale możliwe jest zgłaszanie projektów na mniejsze kwoty.  Projekty można składać pojedynczo i grupowo. Jedna osoba / grupa może zgłosić dowolną liczbę projektów. Projekty należy składać w wersji elektronicznej z wykorzystaniem formularza internetowego, dostępnego na stronie internetowej Ośrodka, w terminie od 17.10.2022 r. do 21.10.2022 r.

W regulaminie szkoły podkreślono ogólnodostępność efektów projektów, tak aby mogła z nich skorzystać cała społeczność szkolna oraz dobrowolność udziału w SBO, która nie wiąże się z gratyfikacją za składanie projektów czy udział w głosowaniu.

Członkowie Szkolnego Zespołu Roboczego stworzyli również film "SBO reaktywacja", który przypomina na czym polega SBO, jakie projekty zrealizowano w ubiegłym roku oraz jaki jest harmonogram planowanych działań.
Konkurs Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie – druga edycja realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności", finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.