W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ostatnie spotkanie informacyjne

Projekt Norweski: Iceland Liechttenstein grants, Norway grants
Ostatnie spotkanie informacyjne
30.11.202212:48

W dniu 24 listopada w Galerii Labirynt odbyło się ostatnie spotkanie informacyjne w ramach Szkolnych Budżetów Obywatelskich. Podczas spotkania rozmawialiśmy  na temat wykorzystania doświadczeń z realizacji SBO w rozwoju samorządności uczniowskiej w przyszłości.

Największym wyzwaniem przy realizacji SBO w szkołach i placówkach jest czas, który szczególnie daje we znaki pod koniec listopada. Pomimo to uczestnicy i uczestniczki spotkania wymienili wiele pozytywnych aspektów realizacji procesu podczas pracy metodą World Cafe nad  5 kategoriami: 1) działania samorządu uczniowskiego; 2) współpraca z rodzicami; 3) możliwość kontynuacji SBO; 4) współpraca z urzędem; 5) szkolne wybory i demokracja.  Wśród nich wymienić można: szanse na wypowiedzenie się, nawiązywanie kontaktów ze środowiskiem lokalnym, rozwijanie kreatywności, większe zaangażowanie rodziców i uczniów w życiu społeczności szkolnej, realny wpływ na zmiany w szkole, większe zaufanie wśród uczestników i uczestniczek społeczności szkolnej.

Dziękujemy za udział w spotkaniu i życzymy powodzenia w realizacji projektów!

Konkurs Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie – druga edycja realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności", finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.