W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Poznaj przepis na realizację SBO w swojej szkole

Poznaj przepis na realizację SBO w swojej szkole
24.05.202209:46

Szczypta entuzjazmu, mnóstwo uśmiechu, odrobinkę biurokracji, trzy paczki pomysłowości, słoik współpracy, łyżeczka integracji, szklanka wiedzy, kilogram chęci, szklanka odwagi, 15 g wyobraźni, wiadro pracowitości, osłodzić marzeniami, ostudzić cierpliwością, wymieszać, doprawić, wrzucić na luz i delektować się dzieląc się ze wszystkimi w szkole. Oto przykładowy przepis na udany Szkolny Budżet Obywatelski. Takich receptur poszukiwaliśmy podczas ostatniego spotkania reprezentantów i reprezentantek szkół.

II edycja Szkolnych Budżetów Obywatelskich to wyzwanie, które przynosi wiele frajdy i satysfakcji dla uczestników i uczestniczek procesu. Dowodem na to są już pierwsze reakcje przedstawicieli i przedstawicielek placówek zaangażowanych w realizację procesu, którzy wzięli udział w spotkaniu integrująco-informacyjnym w dniu 23 maja 2022 r.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom za moc pozytywnej energii, którą dało się poczuć podczas pierwszego spotkania w ramach drugiej edycji SBO. Udało nam się wzajemnie poznać, porozmawiać, przekazać informacje na temat planowanych działań oraz zintegrować w czasie realizacji wspólnego zadania, jakim było stworzenie loga, hasła i przepisu na Szkolny Budżet Obywatelski.

Konkurs Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie – druga edycja realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności", finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.