W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Projekt Norweski: Iceland Liechttenstein grants, Norway grants
Projekty w SP16
06.12.202208:55

W Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie zwyciężył projekt zakupu jednego stołu  do piłkarzyków  i zakup cymbergaja.

Łącznie zgłoszonych było 5 projektów: 1. Projekt zakupu jednego stołu  do piłkarzyków  i zakup cymbergaja na patio; 2.  Zakup 2 stołów do piłkarzyków na patio; 3.  Zakup stołu do ping ponga na patio; 4. Projekt zainstalowania kosza do gry  na patio; 5. Miękkie siedziska na patio i na korytarzach.

Uzasadnienia odrzucenia projektów, które nie uzyskały akceptacji:

  1. Zakup stołu do ping ponga na patio
    Nie sprawdziłby się na patio bo część oddzielająca  patio od parkingu samochodowego ograniczona jest bramą w dużą kratę. Piłeczki do ping ponga podczas gry mogłyby wypadać pod podjeżdżające samochody i to stwarzałoby niebezpieczne sytuacje.  
  2. Miękkie siedziska na patio i na korytarzach
    Ten projekt po prezentacji i prowadzonych konsultacjach nie znalazł uzasadnienia, gdyż na patio mogą stać tylko ławki i są już ustawione na patio.  Rada rodziców zakupiła kanapy do siedzenia na korytarzach i do części świetlicowej. Mamy też na wyposażeniu maty do siedzenia.  Ustaliśmy, że jeśli będzie taka potrzeba to można skorzystać z posiadanych mat. W konsultacjach, w klasach i indywidualnych rozmowach podkreślaliśmy zalety ruchu podczas przerw, wychodzenia na świeże powietrze na patio, korzystanie ze sprzętu do różnych gier.  
  3. Projekt zainstalowania kosza do gry nie może być zrealizowan  na patio ze względów bezpieczeństwa. Trzy ściany na patio w 2/3 powierzchni to szyby.
     

Konkurs Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie – druga edycja realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności", finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.