W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szkolne Zespoły Robocze w akcji

Projekt Norweski: Iceland Liechttenstein grants, Norway grants
Szkolne Zespoły Robocze w akcji
14.10.202212:34

Ludzie z pasją do SBO - tak można nazwać członków i członkinie Szkolnych Zespołów Roboczych z zapałem przygotowujących się do właściwej realizacji SBO w swojej szkole czy ośrodku. Jesteśmy po warsztatach z zakresu budowania Szkolnych Zespołów Roboczych w każdej z 20 placówek.

Fundacja Twórczości, Edukacji i  Animacji Młodzieży "Teatrikon" wspiera placówki  w realizacji Szkolnych Budżetów Obywatelskich poprzez działania integracyjne, wsparcie mentoringowe oraz wolontaryjne. W każdej z 20 szkół i ośrodków we wrześniu i październiku odbyły się 3-godzinne warsztaty mentoringowe z zakresu tworzenia Szkolnych Zespołów Roboczych i zarządzania ich pracą w kontekście partycypacyjnego włączania społeczności szkolnej do aktywności. Dzięki szkoleniom ich uczestnicy i uczestniczki mogli się lepiej poznać, zintegrować, wymienić doświadczeniami i pomysłami, lepiej zapoznać z zasadami i ideą SBO oraz zaplanować działania w swojej szkole/ośrodku.

Dziękujemy za gościnność szkół i ośrodków, zaangażowanie uczestników i uczestniczek warsztatów oraz zgłaszane potrzeby i uwagi. Mamy nadzieję, że spotkania na miejscu w placówkach przyczynią się do przyspieszenia działań, ich ułatwienia i jeszcze większej satysfakcji z pracy przy SBO. Przypominamy, że to nie koniec spotkań w szkołach. W każdej placówce zaplanowane jest przeprowadzenie jeszcze 2 spotkań ewaluacyjnych.

Życzymy powodzenia wszystkim placówkom w procesie generowania pomysłów na projekty jak najbardziej odpowiadające potrzebom!
Konkurs Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie – druga edycja realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności", finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.