W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Projekt Norweski: Iceland Liechttenstein grants, Norway grants
W SP45 czas na projekty!
17.10.202213:20

W Szkole Podstawowej nr 45 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie do 21 października zbierane są pomysły na projekty w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Tymczasem Szkolny Zespół Roboczy spotkał się z młodszymi klasami by je również zachęcić do udziału w SBO. Piosenka, wiersze, maskotki SBOsie - w przyjaznej formie starsi koledzy i koleżanki zachęcali do udziału w inicjatywie młodszych uczniów i uczennice.

"Hej w naszej szkole ambaras wielki  - Szkolny Budżet Obywatelski. Projekty tworzy dziś cała klasa. Wydana będzie gruba kasa" - to tekst piosenki promującej SBO. 17 października liczny Zespół Roboczy spotkał się z uczniami i uczennicami klas młodszych by w przyjaznej formie wierszy przedstawić ideę SBO oraz zasady zawarte w regulaminie. Starsi uczniowie i uczennice podkreślili, że młodsze klasy mogą liczyć na pomoc przy pisaniu projektów. Występ artystyczny szkolnych cheerleaders czy  udział uśmiechniętych maskotek tzw. SBOsi miał również udowodnić najmłodszym, że SBO to nic strasznego.

W Szkole Podstawowej nr 45 projekty  należy dostarczyć do koordynatorki Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Każda klasa może zgłosić jeden projekt. 27 października komisja powołana do realizacji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego oceni złożone projekty i przygotuje listę projektów, które zostaną poddane pod głosowanie przeprowadzone wśród uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Organizacja głosowania planowana  jest 3 listopada 2022 r.

Konkurs Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie – druga edycja realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności", finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.