2. runda Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie za nami

02.05.2016

W minioną niedzielę na torze Cegielnia Wierzchowina odbyły się zawody 2 rundy Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. Była to druga eliminacja cyklu w bieżącym sezonie zorganizowana przez Klub Motorowy Cross przy pomocy Miasta Lublin.

Pomimo niekorzystnych prognoz pogody na tor zjechało się wielu zawodników i kibiców z całej Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy. Nie zawiedli się, bowiem warunki na torze po ulewnych deszczach, które spadły w nocy okazały się być idealne w dzień zawodów. Na starcie stanęło 111 zawodników i zawodniczek podzielonych na dziewięć klas, w zależności od wieku i umiejętności.

Jak zwykle na MML najwięcej emocji wzbudzały wyścigi dzieci, kobiet i najmocniejszych motocykli. Klasę Kobiet wygrała Alina Łaszcz przed reprezentantką gospodarzy Aleksandrą Szymuś i Jagodą Rogoźnicką. Najmniejszą klasę dziecięca Mini wygrał Dawid Zaremba, zostawiając dwa pozostałe miejsca na podium reprezentantom Białorusi: Arturowi Stiepańczukowi i Markowi Ruseckiemu.

Najmocniejszą klasę Open A wygrał świetnie tego dnia jadący Łotysz reprezentujący Białoruś Janis Karklins, drugie miejsce zajął Dominik Małecki z KM Cross, a trzecie jego klubowy kolega Kamil Osieleniec. Międzynarodowo było także w popularnej klasie Open B, którą zdominowali zawodnicy z Ukrainy. Wygrał Oleksandr Czura, drugi był Wadim Decyk, trzecie miejsce zajął Piotr Szczepanek.

Kolejne sportowe emocje w motocrossie czekają nas już 12 czerwca 2016 podczas 3 rundy Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny.