Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach zakończone

23.01.2017

Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach, odbyły się na dniach 20-22 stycznia w Lublinie. W Hotelu Victoria rywalizowało ponad 300 zawodników, którzy reprezentowali 42 uczelnie z każdego regionu Polski. W klasyfikacji generalnej wygrał Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic, który wyprzedził Uniwersytet Ekonomiczny z Poznania i Uniwersytet Warszawski.

Złoty medal w turnieju indywidualnych kobiet - klasyfikacja generalna zdobyła Klaudia Kulon (Uniwersytet Ekonomiczny Poznań), srebrny Aleksandra Lach (Akademia Górniczo-Hutnicza Kraków) i brązowy Kinga Zakościelna (Politechnika Poznańska). W turnieju mężczyzn - klasyfikacja generalna najlepszy okazał się Maciej Klekowski (Uniwersytet Ekonomiczny Katowice), drugie miejsce zajął Oskar Wieczorek (Uniwersytet Wrocławski) i najniższe miejsce na podium Arkadiusz Bebel (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie).

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do obejrzenia galerii z dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek.

Źródło: azs.lublin.pl