Basket Gdynia – Pszczółka AZS UMCS Lublin 69:56

09.11.2015

Ostatnia kwarta zadecydowała o porażce Pszczółki AZS UMCS Lublin w Gdyni. Sobotnia porażka lubelskich koszykarek z Basketem Gdynia to dowód na to, jak wyrównana jest w tym sezonie Tauron Basket Liga Kobiet. Pszczółki, które potrafiły pokonać zarówno Ślęzę Wrocław, jak i Energę Toruń uległy Basketowi, mającemu w dorobku porażkę ze Ślęzą.

Przez większość czasu spotkanie było bardzo wyrównane. Po pierwszej połowie przyjezdne prowadziły czterema punktami. Po przerwie na parkiecie rządziły już jednak gospodynie. Wygrały trzecią kwartę 17:12, a w czwartej kompletnie zdominowały rywalki, zwyciężając 18:6 i 69:56 w całym meczu.

Tradycyjnie najlepszą zawodniczką Basketu była najskuteczniejsza na parkiecie Agnieszka Bibrzycka. Nie byłoby jednak triumfu gospodyń gdyby nie niezła dyspozycja jej siostry Magdy i Shawnice Wilson. Obie zdobyły po 13 „oczek”.

– Zagraliśmy dzisiaj tak naprawdę najgorsze zawody w tym sezonie, przegraliśmy na desce, zespół z Gdyni oddał prawie 20 rzutów więcej. Najgorsze jest nawet nie to, że przegraliśmy, tylko że zagraliśmy bardzo samolubnie. Do tej pory graliśmy naprawdę jako zespół, dzieliliśmy się piłką, nie było indywidualnego grania – w tym spotkaniu każda z dziewczyn chciała pokazać, że ona jest w stanie to przełamać i wygrać, a my tak nie możemy grać. Nie mamy wielkich indywidualności w tym zespole, mamy po prostu zespół i to musimy zrozumieć, że to jest nasz styl grania, nie ten jak dzisiaj, który pokazaliśmy – powiedział trener Pszczółki Krzysztof Szewczyk na pomeczowej konferencji prasowej.

Basket Gdynia – Pszczółka AZS UMCS Lublin 69:56 (20:20, 14:18, 17:12, 18:6)

Basket: A. Bibrzycka 16, M. Bibrzycka 13, S. Wilson 13, J. Skerović 11, P. Johnson 8, A. Kotnis 4, K. Podgórna 2, T. Troina 2, A. Jakubiuk 0, J. Ossowska, K. Suknarowska, A. Rembiszewska.

Pszczółka: M. Jujka 13, D. Williams 9, D. Owczarzak 8, J. Player 8, O. Szumełda-Krzycka 7, A. Szczepanik 6, L. Metcalf 5, A. Morawiec 0, K. Dorogobuzowa 0, D. Duraj, K. Piędel.

Pozostałe wyniki: JTC MUKS Poznań – Widzew Łódź 49:71 * KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec – MKS Polkowice 45:54 * Wisła Can-Pack Kraków – Ślęza Wrocław 87:51 * Artego Bydgoszcz – Energa Toruń 84:49 * KSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – MKK Siedlce 56:49.

14 listopada: MKK – Zagłębie * Ślęza – MUKS * MKS – Basket * Widzew – KSSE AZS PWSZ * Energa – Wisła Can-Pack * Pszczółka – Artego.

źródło: dziennikwschodni.pl