W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bezpłatne zajęcia sportowe dla mieszkańców Lublina

Bezpłatne zajęcia sportowe dla mieszkańców Lublina
21.03.2023

Ruszyła kolejna edycja projektów Aktywny Lublin oraz Aktywne Pokolenie realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Lublina ponownie mogą korzystać z szerokiej oferty bezpłatnych zajęć sportowych.

– Serdecznie zapraszam do udziału w bezpłatnych zajęciach sportowych realizowanych w ramach projektów Aktywny Lublin oraz Aktywne Pokolenie. Liczę na to, że podobnie jak w ubiegłych latach, będą one cieszyć się dużym zainteresowaniem mieszkańców Lublina. Szczególnie zachęcam do zapisów lubelską młodzież. To doskonała okazja do spotkania się z przyjaciółmi i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Aktywny Lublin i Aktywne Pokolenie to kontynuacja projektów Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin realizowanych w ubiegłych latach. Przewidują one bezpłatne zajęcia sportowe dla zróżnicowanych grup wiekowych, zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych oraz seniorów. Zajęcia prowadzone są regularnie przez doświadczonych, profesjonalnych trenerów. W ramach tegorocznej edycji projektów przygotowano szeroką ofertę treningów. Zainteresowani aktywnym spędzaniem czasu mieszkańcy Lublina mogą dokonać wyboru spośród poniższych dyscyplin:

  • Aktywne Pokolenie: siłownia, pływanie, badminton, unihokej, tenis ziemny, tenis stołowy, zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, ergometr wioślarski, trening lekkoatletyczny, szachy;
  • Aktywny Lublin: aqua aerobik, samoobrona, Joga, Fight Lady, trening biegowy, Zumba, trening funkcjonalny, fitness, Latino Mama, gimnastyka dla seniorów.

Zapisy na zajęcia prowadzone są online, za pośrednictwem strony aktywnylublin.eu. Aby wziąć udział w treningu należy wybrać dostępny termin z zamieszczonego na stronie kalendarza, a następnie wypełnić formularz rejestracji. W przypadku dzieci i młodzieży do 18. roku życia należy dodatkowo dołączyć zgodę rodzica bądź opiekuna na udział dziecka w zajęciach sportowych. Po przesłaniu formularza, rezerwacja zostanie potwierdzona wiadomością, która przyjdzie na podany w zgłoszeniu adres e-mail.

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć i zasad uczestnictwa znajdują się na stronie aktywnylublin.eu oraz profilu projektów na portalu Facebook.

WYDARZENIA POLECANE