Brązowy medal Piotra Smoczyńskiego

09.04.2018

W dniach 6-7.04.2018 r. w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Full-contact, w których wzięło udział 126 zawodników i zawodniczek z 42 klubów. W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.

Podczas wydarzenia Piotr Smoczyński zdobył brązowy medal w kategorii wagowej -81 kg wśród seniorów. Zawodnik wygrał zdecydowanie 3:0 swoją pierwszą walkę z Dawidem Dymkiewiczem (Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno). Następnie wygrał walkę o medal 2:1 z zawodnikiem gospodarzy Maciejem Ciotuchą (KS Ziętek Team Kalisz). Zaciętą walkę o finał stoczył z utytułowanym Robertem Krasoniem z Piotrowskiej Szkoły Sztuk Walki TOM CENTER. Nasz zawodnik walkę początkowo wygrywał, ale otrzymane ostrzeżenia i znaczna przewaga wzrostowa zadecydowały ostatecznie o przegraniu na punkty tej walki. Za przygotowanie zawodnika Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej odpowiadał Dariusz Sigłowy.

źródło: skkb.pollub.pl