Duże wzmocnienie KU AZS UMCS Lublin

26.01.2018

Nową zawodniczką KU AZS UMCS Lublin została wielokrotna mistrzyni Polski w pchnięciu kulą - Paulina Guba. Lekkoatletka jest utytułowana nie tylko na arenie krajowej, ale też międzynarodowej.

Paulina Guba to wychowanka Startu Otwock. To właśnie tam zaczynała swoją przygodę z poważnym sportem. W barwach tego klubu najpierw jako juniorka, a następnie seniorka zdobywała liczne tytuły.

Zawodniczka jest czterokrotną mistrzynią Polski seniorów w pchnięciu kulą. Raz stanęła na drugim stopniu podium. Nowa lekkoatletka KU AZS UMCS Lublin zdobyła także aż pięć tytułów halowej mistrzyni Polski. Raz zajęła także drugie i trzecie miejsce. Można powiedzieć, że ostatnie trzy lata zdecydowanie należały do Pauliny, która trzy raz pod rząd kończyła halowe zmagania, jako najlepsza na krajowym podwórku.

Ponadto Guba to dwukrotna medalistka podczas uniwersjad. Pierwszy swój medal zdobyła w 2015 roku podczas imprezy w Gwangju. Wynik 17,94 metra pozwolił jej na wywalczenie srebrnego krążka. Dwa lata później podczas rywalizacji w Tajpej Polka uplasowała się stopień niżej.17,76 starczyło tym razem na zdobycie brązu. Srebro powędrowało do innej reprezentantki biało-czerwonych, Klaudii Kardasz.

Zawodniczka ma także na swoim koncie starty w Mistrzostwach Europy (2012, 2016) oraz Halowych Mistrzostwach Europy (2015, 2017).

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które miały wpływ na pozyskanie Pauliny Guby. Podpisanie kontraktów z takimi zawodnikami jest możliwe dzięki programowi Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego oraz programowi Mistrz, które są finansowane przez Gminę Lublin. Paulina to szalenie zdolna zawodniczka, a do tego wulkan energii i uśmiechu. Cieszę się, że jest z nami i trzymam kciuki, by się nadal świetnie rozwijała. Ten transfer to kolejny dowód na to, że sekcja się rozwija. Przypomnę, że rok temu wywalczyliśmy drużynowo Wicemistrzostwo w Tamex Ekstraklasie Ligi Lekkoatletycznej. Świetna współpraca z Uczelnią, Miastem, Urzędem Marszałkowskim oraz nowy stadion są silnymi argumentami w rozmowach z takimi zawodnikami jak Paulina - komentuje Prezes Zarządu KU AZS UMCS Lublin, Dariusz Gaweł.