Igrzyska Paraolimpijskie - kolejny dzień startów lubelskich zawodników

15.09.2016

Adam Dudka (ICSiR Start Lublin) wystartował w 1/16 finału łuku bloczkowego, a kolarze tandemowi Iwona Podkościelna, Aleksandra Wnuczek, Marcin Polak i Michał ładosz (KKT Hetman) ścigali się w jeździe indywidualnej na czas - tandemy.

Rywalem Adama był Fin Jere Forsberg. Niestety, nasz reprezentant przegrał 136:141 i swój udział na turnieju olimpijskim zakończył na 1/16 finału.

Iwona Podkościelna i Aleksandra Wnuczek zajęły 5. miejsce w jeździe indywidualnej na czas - tandemy. Brązowy medal był bardzo blisko, gdyż do 3. miejsca zabrakło niewiele ponad 20 sekund. W jeździe indywidualnej na czas - tandemy panów Marcin Polak i Michał Ładosz zajęli 11. pozycję.

Ostatni lubelski akcent na Paraolimpiadzie w Rio to sobotni wyścig ze startu wspólnego tandemów, w którym ponownie zobaczymy Podkościelną i Wnuczek oraz Polaka i Ładosza.

17 września - sobota

• 23:00 KOLARSTWO SZOSOWE - wyścig ze startu wspólnego tandemy M: Marcin Polak, Michał Ładosz
  • 23:05 KOLARSTWO SZOSOWE - medalowa wyścig ze startu wspólnego tandemy K: Iwona Podkościelna, Aleksandra Wnuczek

Transmisje będą dostępne na stronie: sport.tvp.pl

Zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom.