Kolejne zwycięstwo Pszczółek!

11.12.2017

W meczu dwunastej kolejki rozgrywek Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonała na wyjeździe Energę Toruń  63-74. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobyła Feyonda Fitzgerald (20).

Początek był lepszy w wykonaniu gospodyń. Pierwsze punkty dla “Katarzynek” zdobyła Kelley Cain (2-0). Wynik podwyższyła Monika Grigalauskyte (4-0). Po stronie Pszczółek skuteczną próbę pod koniec trzeciej minuty zaliczyła Dajana Butulija (4-2). Torunianki kontrolowały jednak przebieg wyfarzeń na parkiecie, cały czas będąc na prowadzeniu. Na półmetku odsłony Energa miała pięć oczek zapasu po trafieniu Agnieszki Skobel (11-6). Po punktach Cain różnica nieco się zwiększyła (15-8). Dzięki trafieniom Feyondy Fitzgerald lublinianki zbliżyły się do rywalek (15-12). Końcówka należała do gospodyń, które po ostatniej syrenie prowadziły 19-12.

Druga odsłona rozpoczęła się od skutecznego rzutu Fitzgerald (19-14), na który odpowiedziała Cain (21-14). W kolejnym fragmencie akademiczki za sprawą Marty Witkowskiej, Uju Ugoki oraz Feyondy Fitzgerald zdołały złapać kontakt z rywalkami (22-21). Chwilę później pierwsze prowadzenie w meczu dała im Butulija (22-23) - po pięciu i pół minutach gry w tej części. Pszczółki poszły za ciosem. “Za trzy” trafiła Kateryna Dorogobuzowa i zrobiło się 22-26. Kolejne dwa oczka dołożyła Fitzgerald (22-28). Jeden z dwóch wolnych wykorzystała Dorogobuzowa, co sprawiło, że lublinianki wygrywały już 22-29. Po skutecznej próbie z dystansu Butuliji na tablicy wyników widniał rezultat 24-32. Akademiczki wyraźnie lepiej poczynały sobie, aniżeli miało to miejsce na początku spotkania. Wynik pierwszej połowy “trójką” ustaliła Dorogobuzowa (29-41).

W niej jako pierwsze do statystyk zapisały się koszykarki Energi. Najpierw Kelley Cain (31-41), a po niej Emilia Tłumak (33-41). Dla AZS-u trafiła Witkowska (33-43). W połowie trzeciej kwarty Pszczółki miały dziewięć punktów przewagi, po dwóch celnych rzutach osobistych Butuliji (37-48). Następna część była dosyć wyrównana. Jako ostatnia punkty zdobyła Martyna Cebulska, która rzutem “za dwa” dała lubliniankom dziesięć oczek zapasu (46-56).

W czwartej odsłonie jako pierwsza zapunktowała Grigalaustyke (48-56), ale dwa razy z rzędu skuteczna była Ugoka (48-60). Po “trójce” Cebulskiej akademiczki wygrywały 52-65. Do końca zostało niecałe siedem minut. Na 52-67 podwyższyła Ugoka i wszystko wskazywało na to, że akademiczki nie wypuszczą z rąk wypracowanej przewagi. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania Lublin wygrywał 55-67. Toruniankom udało się jedynie zbliżyć na siedem punktów po akcji Alexis Hornbuckle (61-68), gdy na zegarach zostało dwie i pół minuty. 45 sekund przed końcem trzy oczka zdobyła Dorota Mistygacz, co było przysłowiowym postawieniem kropki nad “i” (61-71). Ostatecznie Pszczółki triumfowały 63-74, a wynik efektowną “trójką” ustaliła Butulija. Dzięki niej akademiczki przesunęły się na piąte miejsce w tabeli. W kolejnym meczu podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego podejmą we własnej hali TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

To spotkanie w niedzielę (17 grudnia) o godzinie 18:00 w hali MOSiR. Zapraszamy!