W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelski Test Coopera dla Wszystkich!

Lubelski Test Coopera dla Wszystkich!
30.09.2022

Każdy, bez względu na wiek, będzie mógł sprawdzić swoje możliwości podczas kolejnej edycji Testu Coopera na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Wszyscy, którzy 30 września lub 1 października wezmą udział w teście otrzymają butelkę wody oraz pamiątkowy certyfikat, a na pierwszych 100 uczestników będą czekały tradycyjnie pamiątkowe gadżety.

Starty rozpoczną się 30 września (piątek) - pierwszy bieg o godz.9:00, kolejne co 30 minut w grupach 20-osobowych, ostatni o godz.15.30. W sobotę testy rozpoczną się o godz.11.00, ostatni o godz.19.30.

uwaga: po pozytywnej weryfikacji należy udać się do Biura Zawodów w celu wypełnienia karty Uczestnika.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

 

WYDARZENIA POLECANE