W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowy klubowy turniej Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

Międzynarodowy klubowy turniej Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza
27.05.2022

To będzie kolejne fantastyczne siatkarskie wydarzenie w Lublinie! Międzynarodowy klubowy turniej Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza będzie prawdziwym świętem siatkówki i okazją do uczczenia tego wybitnego siatkarza oraz honorowego obywatela Lublina.

Turniej odbędzie się 17 i 18 września w hali Globus. Na razie znane są nazwy dwóch drużyn, które pokażą się kibicom podczas przedsezonowego turnieju – to mistrz Ukrainy Barkom-Każany Lwów, czyli drużyna, która od nowego sezonu rywalizować będzie w PlusLidze, a także LUK Lublin. Lubelska drużyna po awansie do PLusLigi pokazała się z bardzo dobrej strony, podobnie, jak kibice, którzy bardzo licznie przychodzili na jej mecze. Dwóch kolejnych uczestników turnieju poznamy w kolejnych tygodniach. Wiadomo, że idą turnieju jest, by grały w nim drużyny z różnych krajów, dlatego na pewno stawką uzupełnią zespoły spoza Polski i Ukrainy.

Bardzo się cieszę, że inicjatywa fundacji mojego imienia znalazła tak szerokie wsparcie pana marszałka Jarosława Stawiarskiego, pana prezydenta Krzysztofa Żuka oraz pana Artura Wasila, prezesa Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. W sposób szczególny podziękowania kieruje do moich wspaniałych przyjaciół – dyrektora Polsatu Sport Mariana Kmity, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastiana Świderskiego i prezesa Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Artura Popko, którzy za punkt honoru uznali, by wydarzenie stało na najwyższym poziomie – powiedział mistrz olimpijski i mistrz świata Tomasz Wójtowicz. To z jego woli do turnieju został zaproszony LUK Lublin, a wszystkie mecze turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza zostaną pokazane na sportowych antenach Polsatu.

Międzynarodowy klubowy turniej siatkarski Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza to prestiżowe wydarzenie, a gwarantem najwyższego poziomu imprezy jest osoba jej patrona, czyli mistrza olimpijskiego i świata oraz honorowego obywatela Lublina. W meczach rozgrywanych w naszym mieście zobaczymy trzy zagraniczne zespoły, w tym aktualnego mistrza Ukrainy Barkom-Każany Lwów i występującą w PlusLidze drużynę LUK Lublin. Jestem przekonany, że spotkania dostarczą sympatykom siatkówki wielkich emocji i będą doskonałą promocją miasta. Zaszczytna rola gospodarza turnieju to wyzwanie organizacyjne, ale i ogromna satysfakcja. Dziękuję za wsparcie przedstawicielom Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Polskiej Ligi Siatkówki i zapraszam do Lublina kibiców z całej Polski – dodał dr Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Sponsorem tytularnym wydarzenia będzie Lubelski Węgiel Bogdanka S.A, jedno z najbardziej znanych przedsiębiorstw regionu lubelskiego.

To dla nas bardzo ważne przedsięwzięcie, chcemy być aktywni w regionie i mieście Lublin. Bardzo się cieszę, że możemy być częścią tak dużego międzynarodowego turnieju, tym bardziej że Tomasz Wójtowicz to nasz sportowy bohater. W tym roku, w listopadzie, przypada 40-lecie pierwszego wydobycia węgla w naszej kopalni, więc mamy dodatkowy powód do świętowania – powiedział Artur Wasil, prezes zarządu firmy Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

Warto podkreślić, że organizację turnieju wspierają Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Polska Liga Siatkówki S.A.

Serdecznie dziękuje za wsparcie tak wspaniałej inicjatywy i sam pomysł zorganizowania turnieju. To bardzo ważne, że pamiętamy o tych wielkich siatkarzach i siatkarkach, którzy osiągali sukcesy lata temu, a nie tylko o naszych obecnych mistrzach. To od nich zaczęła się droga naszej siatkówki po sukcesy. Przede wszystkim życzę Tomkowi zdrowia i do zobaczenia w Lublinie 17 września – mówi Sebastian Świderski Prezes Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W siatkówce mamy setki dobrych zawodników, dziesiątki bardzo dobrych, kilku wybitnych, ale „Legenda” jest tylko jedna, a właściwie jeden. Z wielką radością wspieramy organizację turnieju, który będzie nagrodą i podziękowaniem dla Tomka Wójtowicza, legendy polskiej siatkówki. Lublin w ostatnim czasie bardzo mocno zapisał się na mapie siatkarskiej Polski, tutaj też zorganizowaliśmy mecze o Superpuchar Polski i widzę, że jest to miasto z olbrzymim potencjałem dla siatkówki. Na pewno turniej z mocna obsadą, z wyjątkowym patronem i przy wsparciu wielu firm i instytucji ma szansę stać się ważnym i stałym wydarzeniem siatkarskim w Polsce – dodaje Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Fundacja Rozwoju Lubelskiej Siatkówki im. Tomasza Wójtowicza powstała w styczniu 2022 roku. Jej celem jest podejmowanie i wspierane inicjatyw i działań sprzyjających rozwojowi sportu, a w szczególności piłki siatkowej poprzez upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, ustanawianie i finansowanie nagród i stypendiów młodym talentom sportowym oraz dla podmiotów przyczyniających się w szczególny sposób do realizacji celów Fundacji, wydawanie książek, podręczników, czasopism innych wydawnictw poświęconych piłce siatkowej, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji kierowanych do młodzieży i kadry trenerskiej w piłce siatkowej, organizowanie i finansowanie meczów i turniejów, wspomaganie działalności programowej klubów sportowych, których celem jest popularyzacja piłki siatkowej, świadczenie pomocy potrzebującym sportowcom oraz dzieciom i młodzieży, zakup sprzętu sportowego, w szczególności akcesoriów i gadżetów sportowych, literatury oraz innego wyposażenia dla szkół i instytucji kształtujących młodych sportowców, osób fizycznych, instytucji publicznych oraz innych, organizowanie i wspieranie akcji promujących i popularyzujących wolontariat oraz zasady wzajemnej pomocy.