W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mistrzynie w Szkołach, czyli wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego!

Mistrzynie w Szkołach, czyli wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego!
25.10.2023

Uczennice lubelskich szkół wezmą udział w wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego, podczas której będą trenować w towarzystwie gwiazd polskiego sportu. Spotkanie realizowane w ramach projektu „Mistrzynie w szkołach” Fundacji Otylii Jędrzejczak, przy wsparciu Miasta, odbędzie się w najbliższy czwartek (26 października) o godz. 10.30 w sali gimnastycznej I LO im. Stanisława Staszica.

Lekcja wychowania fizycznego z mistrzyniami sportu ma na celu zachęcenie dziewcząt do aktywności fizycznej i uświadomienie im jak istotny w ich wieku jest ruch. W spotkaniu weźmie udział około 450 uczennic z lubelskich szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych. Z uczestniczkami zajęć ćwiczyć będą Pia Skrzyszowska, Natalia Kaczmarek, Natalia Kałucka oraz organizatorka akcji - Otylia Jędrzejczak. Spotkanie będzie składało się z treningu ogólnorozwojowego oraz „rozmowy mistrzyń”, podczas której lubelskie uczennice będą miały okazję bliżej poznać zaangażowane w projekt zawodniczki.

Otylia Jędrzejczak – najwybitniejsza polska pływaczka, specjalizująca się w stylu motylkowym, złota i dwukrotna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atenach, wielokrotna Mistrzyni i rekordzistka świata, pięciokrotna Mistrzyni Europy na basenie 50 metrowym, trzykrotna mistrzyni Europy na basenie 25 metrowym, 126 razy została mistrzynią Polski.

Pia Skrzyszowska – lekkoatletka specjalizująca się w sprinterskich biegach płotkarskich i płaskich, złota, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski, złota medalistka Igrzysk Europejskich oraz Mistrzostw Europy.

Natalia Kaczmarek –  lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów. Mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4 × 400 metrów, brązowa medalistka halowych mistrzostw Świata, mistrzyni oraz wicemistrzyni Europy, rekordzistka Polski.

Natalia Kałucka – uprawia niezwykle widowiskowy sport, jakim jest wspinaczka sportowa, jej specjalność to wspinaczka na szybkość. W tej konkurencji wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata w 2023 roku, a dwa lata wcześniej zdobyła medal mistrzostw świata.

Mistrzynie w Szkołach to projekt Fundacji Otylii Jędrzejczak mający na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród młodych kobiet, z całego kraju. Spotkania realizowane w ramach projektu to wyjątkowe lekcje WF-u prowadzone przez mistrzynie sportu - medalistki olimpijskie, Mistrzostw Świata i Europy rozmaitych dyscyplin. Zaangażowane w akcję mistrzynie starają się zachęcać dziewczęta do podejmowania aktywności fizycznej i korzystania ze szkolnych zajęć wychowania fizycznego. Dbają także, by młode uczestniczki wydarzenia budowały swoją pewność siebie oraz wiarę we własne możliwości. Inicjatywa realizowana jest w polskich szkołach od 7 lat. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie Fundacji.