MKS Selgros Lublin ponownie słabszy od mistrza Szwecji

09.11.2015

MKS Selgros Lublin nie zdołał zrewanżować się za bolesną porażkę w pierwszej rundzie. W drugim meczu z mistrzem Szwecji polski zespół znów okazał się słabszy przegrywając 24:27 (11:14). Przegraba oznacza, że mistrzynie Polski nie zagrają w rundzie zasadniczej Ligi Mistrzyń.

Jeśli po przegranym meczu można mówić o pozytywach, to z pewnością w przypadku MKS-u była to... gra. Gra całego zespołu. Nie było powtórki sprzed tygodnia. Drużyna od pierwszych minut walczyła i była równożędnym rywalem, po kwadransie prowadząc nawet 6:3.

Problemy pojawiły się w końcówce pierwszej połowy. Lublinianki stanęły w miejscu, co wykorzystywał młody zespół ze Szwecji. IK wyszło nawet na czterobramkowe prowadzenie i kontrolowało grę do przerwy.

W drugiej połowie MKS znów zerwał się do odrabiania strat. Bramki Alesii Mihdaliowej, Iwony Niedźwiedź i Marty Gęgi pozwoliły w 52. minucie doprowadzić do remisu. Ostatnie minuty były jednak popisem miejscowych, które wykorzystały osłabienie rywalek. Mistrzynie Szwecji ostatecznie wygrały i zapewniły sobie awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń.

IK Sävehof - MKS Selgros Lublin 27:24 (14:11)

IK Sävehof: Bundsen, Eriksson - Eliasson, Enhoring, Eriksson 8, Jensen, Kronell, Lindvall-Haggren 1, Mellegard 5, Olsson 2, Petterson 1, Sand 2, Tegstedt, Ekenman-Fernis 2, Andreassen 6.