MKS Selgros Lublin przegrał ze szwedzkim IK Savehof 21:34

02.11.2015

MKS Selgros Lublin przegrał w 3. kolejce spotkań EHF Ligi Mistrzyń we własnej hali ze szwedzkim IK Savehof 21:34 (10:17) i skomplikował swoje szanse na wyjście z grupy.

Spotkanie miało być pierwszym krokiem w stronę awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń. Niestety, finał jest taki, że nasze zawodniczki muszą o nim jak najszybciej zapomnieć. - To mecz z gatunku tych, w których nic nie wychodzi. Męczyłyśmy się w ataku, byłyśmy nieskuteczne w ataku. Szkoda, że to wszystko przyszło w takim momencie - powiedziała po meczu Sabina Włodek.

- Słabo weszłyśmy w ten mecz. Później nie zabrakło już sił, żeby odrabiać straty - mówiła Iwona Niedźwiedź, która miała na myśli stan rzeczy po ośmiu minutach meczu, kiedy gospodynie przegrywały 1:7.

Czas dla Sabiny Włodek i zmiany przyniosły tylko przez chwilę pozytywny skutek. Dwie bramki Karoliny Bijan i skuteczne interwencje Weroniki Gawlik pozwoliły zniwelować straty, jednak już po chwili mistrzynie Szwecji znów zaczęły kontrolować mecz.

Druga połowa meczu nie przyniosła zmian. Przybite zawodniczki MKS-u powielały błędy z pierwszej połowy, popełniając proste straty, nie radząc sobie z wysoką obroną IK.

- Bardzo się cieszę z niezwykle ważnej wygranej. Ciężko pracowaliśmy w obronie, co przyniosło pozytywny skutek. Zdaje sobię także sprawę, że drużynę z Lublina stać na dużo lepszą grę. Wiem, co teraz czują - powiedział na pomeczowej konferencji Henrik Signell, trener mistrzyń Szwecji.

MKS Selgros Lublin - IK Sävehof 21:34 (10:17)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Dżukiewa - Bijan 2, Quintino 1, Niedźwiedź 4, Rola 2, Gęga 2, Repelewska 6, Kozimur 1, Migdaliowa 1, Charzyńska 1, Szarawaga 1.