Osłabiona Pszczółka AZS UMCS wygrywa w Gdyni!

24.10.2016

Bez kontuzjowanych Dominiki Owczarzak, Uju Ugoki, Aliyyah Handford Pszczółka AZS UMCS po emocjonującym meczu wygrała w meczu 5. kolejki Basket Liga Kobiet w Gdyni z tamtejszym Basket 90 Gdynia 71:65!

Pierwsza kwarta okazała się decydująca dla przebiegu całego spotkania. W niej akademiczki zdominowały rywalki wygrywając 31:16. W kolejnej partii role się odwróciły. Basket wrócił do gry i zbliżył się na trzy punkty. Do przerwy lublinianki wygrywały już tylko 41:38. Druga połowa spotkania była zdecydowanie bardziej wyrównana. Na prowadzeniu cały czas pozostawały jednak Pszczółki. Udało im się dowieźć zwycięstwo do samego końca. Wygrały 71:65. Na uwagę zasługują występy Tess MadgenKateryny Dorogobuzovej. Australijka spędziła na parkiecie pełne 40 minut na rozegraniu. Zdobyła 18 punktów, miała 8 asyst i 7 zbiórek. Ukrainka również nawet na sekundę nie opuściła parkietu i była najlepszym strzelcem drużyny z 22 punktami na koncie.

Kolejny mecz dziewczyny rozegrają w niedzielę. O godzinie 18 zmierzą się na własnym parkiecie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.