W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Pojedynek z Mistrzem!
31.10.2023

31 października o 20:00 Hala MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4 stanie się areną Euroligowych zmagań. Do Lublina przyjechały obrończynie tytułu, czyli Fenerbahce Alagoz Holding. Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin zmierzą się z drużyną, która w dwóch ostatnich edycjach docierała do finału play-off Euroligi Kobiet. W 2022 sięgnęła po srebro, a rok później wywalczyła historyczne złoto. W tym sezonie turecka ekipa broni tytułu mistrzowskiego i po czterech kolejkach z kompletem zwycięstw zajmuje pozycję lidera grupy. Co ciekawe skuteczna passa ekipy ze Stambuły trwa już niemal rok, bo po raz ostatni przegrała w Eurolidze 2 listopada 2022 roku z Atomeromu KSC Szekszard (103-101). Od tego czasu nikt nie znalazł jeszcze patentu na turecką ekipę.

Bilety do nabycia w kasach biletowych przed rozpoczęciem spotkania, a także w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.

To jest najlepsza drużyna w Europie, nie ma co ukrywać. Oni tak naprawdę mają same atuty. Są klasowi gracze podkoszowi, są świetni obwodowi. Tak naprawdę musimy być skoncentrowani na wszystkim. Chcemy podążać według swojego planu i zobaczyć co może nam to dać. Wiadomo, że pod koszem jest ogromna przewaga Turczynek. Po dobrej obronie będziemy musieli wyprowadzać szybkie ataki. Po pick and rollu próbować atakować i rozrzucać obronę Fenerbahçe. Przede wszystkim musimy trafiać – tłumaczył Krzysztof Szewczyk, trener zespołu z Lublina.

Dla akademiczek z pewnością będzie to cenne doświadczenie zmierzyć z obrończyniami tytułu, a dla lubelskich kibiców prawdziwa gratka zobaczyć na własne oczy jedną z najlepszych drużyn w Europie. Świetna atmosfera i rywalizacja na najwyższym europejskim poziomie gwarantowane!