W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Polska ponownie Drużynowym Mistrzem Europy!

Polska ponownie Drużynowym Mistrzem Europy!
31.05.2021

Najlepsi lekkoatleci rywalizowali 29 i 30 maja br. na Stadionie Śląskim w Chorzowie podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia21. Po zaciętej i wyrównanej walce, dzięki punktom zdobytym w ostatniej konkurencji, reprezentacja Polski obroniła tytuł Drużynowego Mistrza Europy.

W zwycięskiej kadrze znalazły się reprezentantki AZS UMCS Lublin: Małgorzata Hołub-Kowalik, Malwina Kopron i Daria Zabawska.

  • Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz, Justyna Święty-Ersetic oraz Natalia Kaczmarek pokazały, że polska sztafeta pań nadal jest na topie. W Kotle Czarownic nasza drużyna uzyskała czas 3:26.37. To najlepszy wynik w tym roku w Europie i kolejny pozytywny prognostyk przed letnimi igrzyskami w Tokio.
  • Malwina Kopron zajęła 2. miejsce w konkursie rzutu młotem. W swojej najlepszej próbie osiągnęła wynik 73.18 metra.
  • Daria Zabawska była czwarta w konkursie rzutu dyskiem. Nasza zawodniczka zakończyła zmagania z wynikiem 56.86.

Początek był stresujący. Falstart popełniła Francuzka, a ja miałam obawy, że to jednak ja. Później pobiegłyśmy jednak pewne swoich możliwości. Dziewczyny pokazały klasę. Każda z nas musi być gotowa, musimy mieć świadomość, że możemy pobiec w różnych ustawieniach – mówiła Hołub-Kowalik.

Polska wywalczyła na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym historyczny złoty medal. Biało-Czerwoni obronili tytuł wywalczony przed dwoma laty w Bydgoszczy. Minimalnie za Polakami zawody zakończyli Włosi oraz Brytyjczycy. Z superligą pożegnała się na Śląsku Portugalia, która za dwa lata będzie startować w I lidze.

Punktacja końcowa:
Polska 181,5
Włochy 179
Wielka Brytania 174
Niemcy 171
Hiszpania 167
Francja 140
Portugalia 97,5

źródło: pzla.pl
Silesia, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

WYDARZENIA POLECANE