W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Powodzenia w Paryżu!
28.03.2024

Podczas marcowego turnieju we Włoszech Julia Szeremeta, zawodniczka Klubu Sportowego PACO Lublin, po wspaniałej walce zwyciężyła Alyssę Mendozę ze Stanów Zjednoczonych. Zwycięstwo zagwarantowało jej kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Podczas dzisiejszego spotkania w ratuszu zawodniczka otrzymała z rąk Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji podziękowania za osiągnięte sukcesy. Listy gratulacyjne otrzymali również: Andrzej Stachura Prezes KS Paco Lublin i Mariusz Malik trener klubowy Julii Szeremety.

Julia Szeremeta zdobyła złoty medal i uzyskała tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski w Boksie podczas XI Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Mielcu w 2022 roku. W tym samym roku w turnieju na Węgrzech zdobyła brązowy medal w "Bocskai Memorial Tournament" W roku 2023 zawodniczka wywalczyła złoty medal i uzyskała tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski w Boksie w Pułtusku. Kolejny sukces to złoty medal i tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Europy w Budvie (Czarnogóra). Julia uczestniczyła w Igrzyskach Europejskich rozgrywanych w Krakowie. Zwieńczeniem jej sukcesów było zdobycie kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 podczas turnieju we Włoszech. Julia Szeremeta była wielokrotnie wyróżniana przez Prezydenta Miasta Lublin podczas Podsumowań Roku Sportowego w mieście.