Przegrana TBV Start Lublin z Kingiem Szczecin

30.01.2017

Mecz z Kingiem Szczecin dostarczył kibicom w Lublinie mnóstwo emocji. Było gorąco podczas samego spotkania, jak i po nim.

Drużyna TBS Start Lublin przegrała 77:79. Decydujące o zwycięstwie punkty zdobył Paweł Kikowski z rzutów wolnych, które wykonywał po tym jak arbitrzy dopatrzyli się na nim faulu ze strony Stefana Balmazovicia. "Kiko" trafił dwa razy, trzeci raz spudłował, ale że na zegarze pozostawała zaledwie sekunda, graczom TBV zabrakło czasu na wyrównanie.

Pod względem sportowym mecz stał na świetnym poziomie. Zwłaszcza druga kwarta była w wykonaniu TBV Startu Lublin wyjątkowo udana. Wygrali ją 30:14, trafiając trzy trójki z rzędu w ostatnich 2 minutach. W całym meczu koszykarze TBV rzucali z 46-procentową skutecznością zza łuku, co jest dobrym prognostykiem na najbliższą przyszłość.

Warto wyróżnić wspomnianego Balmazovicia, jak i Douga Wigginsa, który zaliczył kolejny znakomity mecz. Obaj zawodnicy zdobyli po 18 pkt. Dodatkowo Amerykanin zaliczył 6 zbiórek i 4 asysty.

Po pechowej przegranej należy się jak najszybciej otrząsnąć, bowiem już 4.02.2017 r. o godz. 18.00 w hali Globus, TBV Start Lublin zagra z Miastem Szkła Krosno.