Pszczółki wygrały turniej w Krakowie!

11.09.2017

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezesa CANPACK! Zawody rozgrywane były w dniach 8-10 września.

Pierwszymi rywalkami “Pszczółek” był MBK Ružomberok. Spotkanie zakończyło się wynikiem 57-42 na korzyść naszych zawodniczek. O wyniku zdecydowała druga i trzecia kwarta, które to Lublinianki wygrały odpowiednio 19-4 i 15-4. Jednak początek meczu wcale nie zwiastował łatwej przeprawy. Pierwsza kwarta padła łupem zespołu ze Słowacji. Koszykarki z Koszyc wygrały ją 12-14. Kolejne dwie odsłony jednak dały odpowiedź, kto tego dnia jest w lepszej dyspozycji i pomimo porażki w ostatnich 10 minutach spotkania 9-20, to nasz zespół mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa na zawodach. Dla Słowaczek była to natomiast już druga porażka w Krakowie, bowiem dzień wcześniej uległy Artego Bydgoszcz 50-69. Najlepsza w naszej ekipie była F. Fitzgerald, która zdobyła 22 punkty.

W swoim kolejnym sprawdzianie na imprezie, podopieczne Wojciecha Szawarskiego odniosły następne zwycięstwo. Tym razem okazały się lepsze od Artego Bydgoszcz (66-65). Po trzech kwartach nic nie wskazywało na to, że wynik będzie oscylował w okolicach remisu, a końcówka będzie tak emocjonująca. 18-13, 24-20 i 11-10 - takim wynikami na korzyść “Pszczółek” zakończyły się trzy pierwsze odsłony spotkania. Przewaga 10-punktowa wydawało się bezpieczną zaliczką przed decydującą częścią. W niej jednak nasze koszykarki dostarczyły nam sporych emocji, a kontrolę nad meczem przejęły zawodniczki z Bydgoszczy, które do ostatniej sekundy miały szansę nawet na zwycięstwo. Ostatecznie ich pogoń okazała się nieskuteczna. Zwycięstwo 20-11 w tej kwarcie nie wystarczyło do odrobienia przewagi, dzięki czemu zespół z Lublina mógł cieszyć się z drugiego już zwycięstwa na turnieju i awansu do finału. Najlepiej punktującą zawodniczką w drużynie z Lublina po raz kolejny została F. Fitzgerald (17 punktów, 3 zbióki, 6 asyst). Tuż za nią znalazła się D. Butulija (16 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty). Także bardzo dobrze zaprezentowała się Marta Witkowska (14 punktów, 5 zbiórek, 1 asysta). Spotkanie finałowe było zaplanowane na niedzielne popołudnie. Rywalkami w walce o pierwsze miejsce - słowacki Good Angels Košice, czyli rywal, z którym “Pszczółki” mierzyły się w ramach EEWBL. Wtedy to Słowaczki okazały się lepsze, wygrywając po dogrywce 71-70.

Mecz o zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezesa CANPACK od początku był bardzo wyrównany. Pierwsza kwarta padła łupem rywalek i zakończyła się wynikiem 16-20 na ich korzyść. Kolejne dwie partie zakończyły się wynikami 11-10 na korzyść “Pszczółek”, które cierpliwie odrabiały straty. Przed ostatnią częścią zespół z Lublina tracił już tylko 2 punkty. W niej koszykarki trenera Szawarskiego pokazały charakter. Wygrały 16-12, a całe spotkanie 54-52! Wyróżniającymi zawodniczkami były D. Butulija (16 punktów, 2 zbiórki, 3 asysty) i Marta Witkowska (14 punktów, 9 zbiórek, 1 asysta).