W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

PZLA Mistrzostwa Polski U16 2022. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego

PZLA Mistrzostwa Polski U16 2022. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego
24.09.2022

Blisko tysiąc młodych sportowców z całej Polski powalczy o pierwsze medale podczas PZLA Mistrzostw Polski U16. Zawody odbędą się w dniach 24-25 września w Lublinie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Mistrzostwa składają się z 36 konkurencji i potrwają dwa dni. Pierwszego dnia zawody wystartują po godzinie 11:00 (sobota). Będziemy mogli oglądać m.in.: biegi na 100m i 600m oraz sztafety 4x100m. W programie są rzuty, skoki i pchnięcie kulą.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich na Stadion Lekkoatletyczny w Lublinie. Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny. Jest to zakończenie sezonu lekkoatletycznego. Rywalizacji nie zabraknie, bo jest to ostatnia szansa w tym roku dla tych zawodników na zdobycie medali Mistrzostw Polski. Blisko tysiąc młodych sportowców z ponad stu klubów z całej Polski zobaczymy w Lublinie – informuje Paweł Danielczuk, Prezes AZS Lublin.

Drugiego dnia wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 (niedziela). Najciekawiej zapowiada się rywalizacja na dystansie 300m, 1000m oraz 80m i 110m przez płotki. Nie zabraknie konkurencji technicznych – rzutów i pchnięcia kulą. Interesująco będzie na bieżni w konkurencjach takich jak skok o tyczce, skok wzwyż czy wieloskok.

Linki do transmisji:

Zawody pn. PZLA Mistrzostwa Polski U16 2022. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego wpisują się w obchody jubileuszu 100-lecia AZS Lublin i zostały objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Transmisja z wydarzenia będzie na kanale YouTube AZS Lublin. Organizatorem zawodów jest AZS Lublin i Miasto Lublin wraz z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.