W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Ruszają młodzieżowe Mistrzostwa Świata FIFA U-20!

23.05.2019

Już 23 maja odbędzie się pierwszy mecz Mistrzostwa Świata FIFA U-20 na stadionie Arena Lublin. Lublin jest gotowy na przyjęcie kibiców z różnych stron świata. W naszym mieście odbędzie się łącznie 9 spotkań, w tym dwa mecze 1/8 finału (3 i 4 czerwca) oraz jeden półfinał (11 czerwca). Na stadion najlepiej będzie dotrzeć autobusem komunikacji miejskiej. Prezentujemy rozwiązania komunikacyjne w dniach meczowych. W weekendy zorganizowane będą eventy promocyjne w galeriach handlowych.

W Lublinie odbędzie się łącznie 9 spotkań, będzie można zobaczyć mecze: Tahiti – Senegal (23 maja godz. 18:00), Honduras – Nowa Zelandia (24 maja g. 18:00), Senegal – Kolumbia (26 maja g. 18:00), Honduras – Urugwaj (27 maja g. 18:00), Kolumbia – Tahiti (29 maja 20:30), Honduras – Norwegia (30 maja g. 18:00). Na Arenie Lublin 3 i 4 czerwca o godz. 17:30 rozegrane zostaną mecze 1/8 finału, a 11 czerwca półfinał (godz. 20:30). Ceny biletów wahają się od 10 do 20 zł za mecze grupowe, do 20-30 zł za mecze półfinałowe. Bilety dostępne są przez stronę przez stronę internetową pl.fifa.com. Transmisje ze wszystkich meczów przeprowadzi Telewizja Polska.

– Dwa lata temu podczas Mistrzostw Europy do lat 21 pokazaliśmy, że Lublin potrafi zorganizować dużą międzynarodową sportową imprezę. Dzięki temu Polski Związek Piłki Nożnej, a za sprawą PZPN również FIFA, obdarzyły nas zaufaniem powierzając organizację aż 9 meczów Mistrzostw Świata do lat 20. Między innymi po to zbudowaliśmy stadion Arena Lublin, by nasze miasto gościło sportowców i kibiców z całego świata. Mieszkańcy Lublina zasłużyli na tak ważne wydarzenia o randze światowej w mieście. Zapraszam więc wszystkich kibiców, nie tylko z Lublina, ale też z regionu, na mecze mistrzostw, bo kto wie – może na Arenie Lublin poznamy nowe gwiazdy światowego futbolu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Na stadion najlepiej będzie dotrzeć autobusem komunikacji miejskiej. Osoby posiadające bilety na mecze w tym dniu korzystać będą z takich przewozów bezpłatnie. Dojazd na mecze możliwy będzie za pomocą komunikacji miejskiej dzięki regularnym liniom autobusowym nr 1, 13, 30, 34, 45 oraz linii trolejbusowym nr 152, 154, 161, a także dzięki specjalnej linii „Arena". Szczegóły kursowania komunikacji znajdują się w załączeniu oraz na stronie internetowej ZTM.

Kibice poruszający się samochodem będą mogli zaparkować na parkingach:

 • Parking Galeria „VIVO!” – liczba miejsc 1400, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 30 min
 • Parking „Targ pod zamkiem” – liczba miejsc 300, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 20 min
 • Parking na Placu Zamkowym – liczba miejsc 150, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 30 min
 • Parking MOSiR przy al. Zygmuntowskich – liczba miejsc 150, czas dojścia do stadionu pieszo ok. 10 min

W okresie trwania dni całego Turnieju nastąpią zmiany w organizacji ruchu na ul. Lubelskiego Lipca 80, ul. Cukrowniczej oraz ul. Muzycznej:

 • Nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ‘80 od ul. Stadionowej do ul. Cukrowniczej oraz zamknięcie dla ruchu 400 m odcinka ul. Lubelskiego Lipca ‘80, na którym usytuowany zostanie parking dla 10 autokarów na prawym pasie jezdni od strony stadionu,
 • BUSPASY na ul. Stadionowej i ul. Muzycznej przeznaczone zostaną dla Transportu Turniejowego (grup zorganizowanych, autokarów, VIP oraz pojazdów z identyfikatorami),
 • Egzekwowany będzie całkowity zakaz parkowania na całym odcinku ulic,

W ramach akcji promocyjnej Mistrzostw zaplanowanych jest 6 eventów w galeriach handlowych oraz na Aqua Lublin w dniach od 11 maja do 6 czerwca:

 • 11 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w VIVO! Lublin,
 • 18 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Galerii Olimp,
 • 19 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Aqua Lublin,
 • 25 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym Atrium Felicity,
 • 26 maja 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym Lublin Plaza,
 • 1 czerwca 2019 roku – od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym SKENDE Shopping,

Eventy zostaną przeprowadzone na specjalnie zbudowanym stoisku zawierającym konsolę do gry Playstation, stół do piłkarzyków, refleksomierz, a całość działań promocyjnych będzie prowadzona i koordynowana przez konferansjera, który będzie informował o kalendarzu rozgrywek, zachęcał do kupowania biletów na mecze oraz przeprowadzał konkursy i zabawy dla uczestników eventu. Podczas wydarzenia zostaną przeprowadzone różne zabawy i konkursy. Dodatkowo na stoisku pojawią się hostessy ubrane w stroje piłkarskie, rozdające ulotki, informujące o meczach i możliwości zakupu biletów, zachęcające do uczestnictwa w zabawach, pomagające w sprawnym przebiegu wydarzenia oraz osoby ubrane w stroje piłkarskie – obsługujące Playstation oraz piłkarzyki stołowe, znajdujące się na stoisku.

Dodatkowo w przestrzeni miasta pojawiły się już billboardy, trójkątne flagi Mistrzostw Świata FIFA U-20 na al. Unii Lubelskiej, na deptaku Krakowskiego Przedmieścia, na drogach dojazdowych do miasta oraz na na Aqua i Arena Lublin.

Informacje o młodzieżowym mundialu wyświetlane są na monitorach w autobusach komunikacji miejskiej, w budynkach Urzędu, Biur Obsługi Mieszkańców oraz na obiektach MOSiR Bystrzyca. W szkołach, na przystankach MPK, w domach kultury, szkółkach piłkarskich i na obiektach MOSiRu wiszą plakaty informujące o turnieju. Materiały promocyjne o MŚ U-20 Lublinie znajdują się także w Folderze Żużlowym, Magazynie pokładowym LOT, Folderze Kulturalnym, Karpackiego Wyścigu Kurierów oraz w Gazecie Wyborczej.

Wszelkie informacje o Młodzieżowych Mistrzostwach Świata U20 w Lublinie są dostępne na stronie: fifaworldcup.lublin.eu.

Pliki do pobrania

Komunikacja miejska - funkcjonowanie podczas MŚ FIFA U-20.pdf
Komunikacja miejska - funkcjonowanie podczas MŚ FIFA U-20
U20 - dojazd Hala MOSiR i Aqua Lublin.pdf
U20 - dojazd Hala MOSiR i Aqua Lublin
U20 - dojazd Plac zamkowy.pdf
U20 - dojazd Plac zamkowy
U20 - dojazd Targ podzamkiem.pdf
U20 - dojazd Targ podzamkiem
U20 - dojazd Vivo - dawne tarasy zamkowe.pdf
U20 - dojazd Vivo - dawne tarasy zamkowe
linie Arena.pdf
linie Arena
U20 - przystanki Arena - powrót.pdf
U20 - przystanki Arena - powrót