Sportowe podsumowanie weekendu

16.05.2016

Piłka nożna: Motor Lublin - Avia Świdnik 2:2

W meczu 30. kolejki lubelsko-podkarpackiej III ligi Motor Lublin zremisował z Avią Świdnik 2:2. Bramki dla żółto-biało-niebieskich w meczu strzelali Marcin Michota oraz Artur Gieraga.
Za tydzień Motorowcy zmierzą się na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski (niedziela, 22 maja br., godz. 17:00).

Motor: Paweł Socha – Damian Falisiewicz, Aleksander Komor, Artur Gieraga, Julien Tadrowski, Marcin Michota (88′ Kamil Wolski), Rafał Król (80′ Maciej Prusinowski), Piotr Piekarski, Tomasz Tymosiak (68′ Kamil Stachyra), Szymon Kamiński (67′ Paweł Piątek), Filip Drozd
Avia: Konrad Zacharski – Wiktor Bogusz, Jakub Szymala, Michał Maciejewski, Karol Barański, Marcin Byszewski (90′ Konrad Podstawka), Sebastian Orzędowski, Kamil Oziemczuk, Adam Nowak (84′ Mateusz Wołos), Bartłomiej Mazurek, Wojciech Białek

Żółte kartki: Tomasz Tymosiak (Motor) – Jakub Szymala, Kamil Oziemczuk (Avia)
Sędziował: Piotr Burak (Zamość)
Widzów: 4207

źródło: motorlublin.eu

Rugby: Budowlani Lublin – Budowlani Łódź 30:17 (8:10)

W ostatnim meczu rundy zasadniczej I ligi nasi seniorzy wygrali ze swoimi imiennikami z Łodzi, zdobywając punkt bonusowy za cztery przyłożenia.

Dzisiejsi rywale przyjechali do Lublina w bardzo wzmocnionym składzie. Między innymi grał Kamil Bobryk, na co dzień występujący we Francji, kapitan reprezentacji Polski, Paweł Poniatowski pozyskany ze Skry Warszawa, reprezentant Polski, trzech zawodników z Ukrainy, Marcin Krześniak, reprezentant Polski w rugby 7 oraz kilku innych nowych zawodników. Nie pomogło to jednak gościom. Mimo, że prowadzili do przerwy dwoma punktami, to zespołem lepszym byli gospodarze.

Już na początku meczu bardzo ładne przyłożenie zdobył Arkadiusz Gospodarek. Łodzianie zmniejszyli przewagę z rzutu karnego (3:5). Grając w przewadze liczebnej (Jakub Jasiński odpoczywał 10 minut za żółtą kartkę), po jednym z niewielu błędów w obronie naszej drużyny, zdobyli skutecznie podwyższone przyłożenie. Po karnym Oleksiia Leshchenki przegrywaliśmy do przerwy 8:10.

W drugiej połowie zdecydowanie więcej inicjatywy przejawiali nasi zawodnicy zdobywając kolejne trzy przyłożenia. Dopiero w końcówce, goście podjęli ambitną grę celem zmniejszenia wysokości porażki. Udało się im to w ostatniej minucie.

Cieszy pewne zwycięstwo, dobra, a momentami bardzo dobra postawa drużyny. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół z doskonale prowadzącym grę łącznikiem ataku  Miroslavem Shuliakiem na czele.

Kolejny mecz to już półfinał play off pierwszej ligi. Zagramy na wyjeździe z Czarnymi Pruszcz Gdański lub Juvenią Kraków.

Skład:
Michał Majcher (Konrad Zając), Adam Bobruk, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Paweł Niedziółka (Michał Pietrkiewicz), Piotr Wiśniewski, Bartłomiej Jasiński, Jakub Jasiński (Michał Świderski), Wojciech Lubisz (Patryk Jasiński), Miroslav Shuliak, Arkadiusz Gospodarek (Jakub Gładkowski), Bartłomiej Mazur (Patryk Zalewski), Patryk Ćwieka (Robert Ciechoński), Maciej Grabowski, Oleksii Leshchenko.

źródło: ksbudowlani.com

Koszykówka: Podwójne złoto dla Klubu Uczelnianego AZS UMCS podczas Akademickich Mistrzostw Polski

Lubelskie Akademickie Mistrzostwa Polski okazały się najbardziej udane dla zespołów AZS UMCS w historii ich występów. Zarówno panowie, jak i panie wywalczyli złote medale w klasyfikacji generalnej oraz w typach uczelni.

Więcej informacji.

Piłka ręczna kobiet: MKS Selgros Lublin ponownie Mistrzem Polski

W miniony weekend MKS Selgros rozegrał dwa ostatnie mecze fazy play off w wyniku których zdobył tytuł Mistrza Polski

Mówi się, że są mecze, za które warto zapłacić każde pieniądze. Starcie nr 4 o mistrzostwo Polski z Pogonią Szczecin było takim właśnie spotkaniem. MKS Selgros w fenomenalnym stylu, po olbrzymich emocjach i niesamowitym zwrocie akcji wydarł złoto z rąk szczecinianek.

Bieg Kwitnącej Wiśni
14 maja odbył się nad Zalewem Zemborzyckim doroczny Bieg Kwitnącej Wiśni w ramach akcji Polska Biega.
Uczestniczyły w nim osoby w wieku od 4 od 59 lat. Biegali z nami również rodzice trenujących dzieci oraz goście i przyjaciele LKKK. Dorośli pokonali dystans dookoła Zalewu czyli ponad 12 km. Pozostali uczestnicy imprezy wzięli udział w biegach na różnych dystansach, od 200 metrów po 3000 metrów.
Organizatorem biegu był Lubelski Klub Karate Kyokushin przy wsparciu finansowym Gminy Lublin.
Bieg Kwitnącej Wiśni 2016
Poniższe wyniki przedstawiają zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych: