Sukcesy zapaśniczek ZTS Sokół i Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie

11.09.2017

W dniach 8-9 września br. w Piotrkowie Trybunalskim rozegrano Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS Kadetek oraz Młodzieżowców w zapasach kobiet. Świetny występ zanotowała zawodniczka ZTS Sokół Lublin i Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie - Oktawia Skraińska. Po trzech zdecydowanych zwycięstwach przed czasem w finale po zaciętej walce pokonała na punkty tegoroczną uczestniczkę Mistrzostw Europy Juniorek - Paulinę Martykę z Juniora Dzierżoniów. Dzięki swojej postawie Oktawia nie tylko zwyciężyła w kategorii do 69kg, ale również została wybrana najlepszą zawodniczką mistrzostw w grupie młodzieżowej! W kategorii do 69 kg wystartowała również inna zawodniczka ZTS Sokół Lublin i ACSS w Lublinie - Ewelina Bieńkowska, która zajęła 5 miejsce.

Kolejny sukces odniosły reprezentantki Sokoła podczas Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego Młodziczek w Zapasach - "Alternatywa da Łukowa". W zawodach rozegranych 9 września w Łukowie wystartowało ponad 90 zawodniczek z Polski oraz 5 zawodniczek z Ukrainy. Reprezentantki Sokoła Lublin - uczennice klas sportowych i profilowanych w SP 20 Lublin zdobyły 15 medali i odniosły zdecydowane zwycięstwo w punktacji klubowej, przed ekipą WLKS Siedlce i zespołem z Ukrainy.