W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Trening z Mistrzami
05.01.2023

Małgorzata Hołub-Kowalik i Kacper Stokowski zawodnicy AZS UMCS Lublin odwiedzili 5 stycznia uczniów lubelskich szkół.

Małgorzata spotkała się z młodzieżą w Szkołach Podstawowych nr 58 i 38, a Kacper w Szkole Podstawowej nr 28. Podczas wizyt lekkoatletka i pływak opowiedzieli kiedy rozpoczęli treningi, jak wygląda dieta i dzień sportowca. Małgorzata wspominała udział w Igrzyskach w Tokio, z których przywiozła dwa medale. Następnie uczniowie wzięli udział w treningu przygotowanym przez zawodniczkę. Kacper opowiadał o swoim występie podczas Mistrzostw Świata w Melbourne, na których zdobył brązowy medal. Na zakończenie spotkania Mistrzowie rozdawali autografy i pozowali do selfie. Mamy nadzieję, że spotkanie z tak wybitnymi sportowcami AZS UMCS Lublin będzie inspirację i wkrótce wśród lubelskich uczniów pojawią się ich następcy.

Małgorzata Hołub-Kowalik - zawodniczka AZS UMCS Lublin, utytułowana lekkoatletka, brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie 4 × 400 metrów (16. Mistrzostwa Świata w Londynie 2017) i srebrna medalistka w sztafecie 4 × 400 metrów (17. Mistrzostwa Świata w Doha 2019). Mistrzyni olimpijska z Tokio w 2020 roku w sztafecie mieszanej 4x400 metrów, wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4 × 400.

Kacper Stokowski - zawodnik AZS UMCS Lublin, pływak, brązowy medalista na 50 metrów stylem grzbietowym podczas Mistrzostw Świata w Melbourne, rekordzista Polski.