Trzy wygrane Konrada Czerniaka podczas Arena Grand Prix Pucharu Polski

17.05.2018

Trzy złote medale przywiózł z Arena Grand Prix Pucharu Polski w Warszawie pływak AZS UMCS Lublin, Konrad Czerniak. Zawody rozegrano w Warszawie w dniach 12-13 maja. Były to już ostatnie z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski w tym sezonie.
Czerniak okazał się najlepszy w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym, gdzie z czasem 22.70 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Karola Ostrowskiego (MKP Szczecin) o 0.57 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Kacper Majchrzak (KS Warta Poznań). Puławianin nie miał też sobie równych w rywalizacji na 50 metrów motylkiem. Tam triumfował z wynikiem 24.03 sekundy. Jako drugi do mety przypłynął Michał Chudy (Warta Poznań). Brąz powędrował do Kacpra Stokowskiego (UKS G-8 Bielany Warszawa). Zwycięstwo na 100 metrów stylem motylkowym również nie ulegało dyskusji. Czerniak wywalczył złoty krążek wynikiem 52.68 sekundy. Jego przewaga nad drugim Michałem Chudym wyniosła ponad sekundę, dokładnie 1.34 sekundy. Trzecie miejsce zajął Damian Chrzanowski (WKS Śląsk Wrocław).
W dwudniowej rywalizacji Konrad Czerniak został najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn. Na swoim koncie uzbierał łącznie 2439 punktów. Już pierwszego dnia zmagań w sobotę zapewnił sobie to wyróżnienie. W niedzielę rywalizację oglądał z trybun. Najlepsza wśród pań była Anna Dowgiert (KS Warta Poznań) z wynikiem 2332 punktów.

Weekendowe zawody były generalnym sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Głównymi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbędą się w Łodzi w dniach 24-27 maja.