W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach
26.02.2024

Za nami trzydniowe zmagania w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w szachach. Wszystko stało się już jasne! Drużynowy tytuł obronili studenci Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Pierwsza edycja Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, jeżeli chodzi o Lublin, odbyła się w 2017 roku. Już po skończonej tegorocznej edycji wydaje mi się, że zawodnicy wyjeżdżają stąd bardzo zadowoleni. Chcielibyśmy kontynuować tę dobrą passę organizacyjną Akademickich Mistrzostw Polski, jeżeli chodzi o Lublin i nasze środowisko. Jednym z większych wyzwań dla nas była ogromna ilość uczestników, która odwiedziła nasze piękne miasto. Uważam jednak, że podołaliśmy temu wyzwaniu. Chcielibyśmy tutaj z całego serca podziękować hotelowi Victoria, czyli współgospodarzowi i miejscu, gdzie odbywały się całe te mistrzostwa – podsumował Dominik Małys, wiceprezes AZS-u UMCS Lublin.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w szachach w Lublinie:

Turniej drużynowy:

1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
2. Politechnika Opolska
3. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Turniej indywidualny

Kobiety

1. Alicja Śliwicka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
2. Lidia Czarnecka (Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu)
3. Anna Kubicka (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie)

Mężczyźni

1. Jakub Kosakowski (Politechnika Opolska)
2. Jakub Suder (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)
3. Igor Janik (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie)