Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w pływaniu z rekordami

06.03.2017

W miniony weekend Lublin gościł zawodników i trenerów biorących udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu. Rywalizację 694 zawodników i zawodniczek ze 158 klubów z Polski obserowała publiczność zgromadzona w Aqua Lublin. Najlepszymi pływakami mistrzostw Polski 14-latków w Lublinie zostali Aleksandra Knop i Jakub Jakimiak. Reprezentantka UKS 190 Łódź zakończyła te zawody z siedmioma złotymi i jednym srebrnym medalem, a także czterema nowymi rekordami kraju juniorów 14-letnich i pięcioma najwyżej punktowanymi wynikami tego czempionatu (wszystkie ponad siedmiuset punktowe). Zawodnik Huragana Międzyrzec Podlaski wywalczył w Aqua Lublin trzy złote krążki oraz najlepszy wynik mistrzostw wśród chłopców, uzyskując pierwszego dnia na dystansie 200m stylem dowolnym rezultat 1:56.17. Mistrzostwa były pierwszą imprezą rangi Mistrzowskiej w Lublinie.

W klasyfikacji medalowej, w głównej mierze dzięki fenomenalnej postawie Aleksandry Knop, zwyciężył zespół UKS 190 Łódź, zdobywając 12 medali (8 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe) przed klubem Piątki Ostrołęka w jednoosobowym składzie Marii Murawskiej, która zdobyła w Lublinie 5 złotych krążków i ekipą G-8 Bielany Warszawa (10 medali).