W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Złoty medal Pauliny Guby w Berlinie!

Złoty medal Pauliny Guby w Berlinie!
08.08.201821:49

Wspaniały sukces naszej zawodniczki i kolejny medal dla Polski! Podczas rozegranego w środę konkursu Paulina Guba, zawodniczka AZS UMCS Lublin, pchnęła kulę na odległość 19.33 m! To pierwsze w historii złoto zdobyte przez reprezentantkę Polski w tej dyscyplinie podczas Mistrzostw Europy.

Finał zawodniczka AZS UMCS Lublin zaczęła od pchnięcia na odległość 18,77 metra. To dawało jej drugą lokatę. Prowadziła faworyzowana do złoto reprezentantka gospodarzy – Christina Schwanitz (19,19 metra). W kolejnej serii Guba uzyskała identyczny wynik, jak w pierwszym podejściu. Nadal była za Niemką. Następne trzy próby nic w tej kwestii nie zmieniły. Gdy wydawało się, że tak właśnie zakończy się konkurs, Guba odpaliła. W ostatniej, szóstej serii uzyskała wynik 19,38 metra, wyprzedziła Schwanitz i objęła prowadzenia! Rywalka nie zdołała się poprawić w decydującej próbie i zakończyła zawody na drugiej lokacie. Złoto powędrowało w ręce Pauliny Guby. Na najniższym stopniu podium stanęła Białorusinka, Aliona Dubitskaya (18,81 metra). Czwarte miejsce zajęła Klaudia Kardasz (18,48 metra). To jej nowy rekord życiowy.

Osiągnięcie tytułu Mistrzyni Europy to wynik ciężkiej pracy zawodniczki i trenera, jak i otrzymanego wsparcia w postaci udziału w Programie “MISTRZ”, który powstał z inicjatywy Władz Miasta Lublin i Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

Gratulacje!

fot. Newspix