W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Z majówką wracają pokazy na fontannie multimedialnej

Z majówką wracają pokazy na fontannie multimedialnej
19.04.202410:25

Po zimowej przerwie rusza sezon pokazów na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim. Wśród pierwszych prezentowanych w tym roku spektakli pojawią się m.in.: „Wieniawski IMPRO”, „Symfonia Nauki”, „Czarcia Łapa” i „Unia Narodów”. Na widzów czeka łącznie 10 widowisk, które obejrzeć można od maja do końca wakacji co tydzień, w piątki i soboty o godz. 21.00.

– Kilkunastominutowe animacje, które ponownie zobaczymy na fontannie na Placu Litewskim, nawiązują do historii, kultury, a także architektury miasta i harmonijnie łączą widowiska wodne z obrazem, światłem i dźwiękiem. Okazją do inauguracji nowego sezonu fontanny będzie długi weekend majowy, podczas którego zachęcamy do spędzenia ciepłych, wiosennych wieczorów w centrum Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Harmonogram pokazów w maju:

 • 1 maja (środa) - Wieniawski IMPRO, Symfonia Nauki,
 • 2 maja (czwartek) - Czarcia Łapa, Unia Narodów,
 • 3 maja (piątek) - Symfonia Nauki, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście,
 • 4 maja (sobota) - Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie,
 • 10 maja (piątek) - Wieniawski IMPRO, Historia Placu Litewskiego na wesoło,
 • 11 maja (sobota) - Czarcia Łapa, Unia Narodów,
 • 17 maja (piątek) - Symfonia Nauki, Wydarzenia Kulturalne,
 • 18 maja (sobota) - Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście,
 • 24 maja (piątek) - Lublin is YOUth (pokaz w języku polskim), Symfonia Nauk,
 • 25 maja (sobota) - Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie,
 • 31 maja (piątek) - Wieniawski IMPRO, Unia Narodów.

Pierwszy pokaz w następnym miesiącu - 1 czerwca (sobota) - nie odbędzie się ze względu na trwającą Noc Kultury.

Fontanna multimedialna w Lublinie należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju i Europie. Kompleks złożony jest z dziewięciu wodotrysków, w tym siedmiu zdrojów w nowszej części deptaka, fontanny spiralnej oraz głównej - multimedialnej. Fontanna multimedialna posiada 227 dysz oraz 319 reflektorów, które tworzą wielobarwne sekwencje. Realizację pokazów multimedialnych na fontannie na Placu Litewskim koordynuje Marketing Miasta Lublin.

Aktualny harmonogram wraz z opisami pokazów dostępne są na stronie fontanna.lublin.eu oraz oficjalnym profilu na portalu społecznościowym www.facebook.com/FontannaLublin/.