W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Profesor Norman Davies

Urodzony się w 1939 roku w północnej Anglii. Historyk Europy, absolwent między innymi Uniwersytetu Oksfordzkiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor głośnego „Powstania '44”. Doktor honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, odznaczony orderem „Polonia Restituta”.

Honorowe Obywatelstwo zostało nadane Uchwałą Nr 342/XXII/2000 Rady Miejskiej w Lublinie z dnia 13 kwietnia 2000 roku.

Akt nadania Honorowego Obywatelstwa: Rada Miasta Lublina ma zaszczyt nadać Prof. Normanowi Daviesowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lublina. Akt ten jest wyrazem naszej wdzięczności i wielkiego uznania dla zasług Prof. Normana Daviesa jako wielkiego historyka naszych czasów. Osoby, która swoim autorytetem, wielka przyjaźnią i serdecznością dla Polski i Polaków, zjednała sobie wielu zwolenników, przyjaciół i czytelników, gdyż Polska dla Niego „ Nie jest po prostu jednym z państw europejskich, zniszczonych przez wojnę i osaczonym przez problemy, jakie niesie ze sobą konieczność przystosowania się do powojennych warunków. Dla każdego, kto zna jej historię, Polska jest czymś o wiele więcej. Jest skarbnicą idei i wartości, które potrafią przetrwać niezliczone katastrofy wojskowe i polityczne.” Dziękujemy za ogromny wkład w odkrywanie kart historii naszego kraju.