W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Bajkowy Lublin” tematem konkursu dla przedszkolaków

„Bajkowy Lublin” tematem konkursu dla przedszkolaków
09.04.202409:31

Do przedstawienia Lublina w magiczny sposób zachęca miejski konkurs plastyczny „Bajkowy Lublin”. Prace mogą prezentować miasto jako wymarzone miejsce pełne magicznych postaci, budynków i ciekawych przygód. Konkurs jest adresowany do wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie Lublina. Czas na składanie prac mija 17 maja.

– W naszym pięknym mieście z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – od malowniczych parków i ogrodów, po tajemnicze zaułki i klimatyczne uliczki. W Bajkowym Lublinie można spotkać postacie z popularnych bajek czy inne istoty z miejskich legend i opowieści ludowych, można także odwiedzić sklepiki z niezwykłymi pamiątkami i czarodziejskimi przedmiotami. Niech Bajkowy Lublin będzie magiczną krainą, pełną baśniowych postaci i fantastycznych przygód. Czekamy na prace różnorodne, kreatywne, kolorowe i bajkowe – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Konkurs plastyczny „Bajkowy Lublin” adresowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych na terenie miasta, w trzech kategoriach wiekowych: 3-4 lata, 5 lat oraz 6-7 lat. Konkurs ma zachęcić młodych artystów do wyrażenia swojej kreatywności poprzez przedstawienie Lublina w magiczny i bajkowy sposób. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć pracę plastyczną w formacie A3 wykonaną w dowolnej technice płaskiej, inspirowaną lub związaną tematycznie z Lublinem – bajkowym miastem i miejscem. Szczegóły w Regulaminie konkursu.

Prace można składać do 17 maja w Ratuszu (pl. Łokietka 1) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 lub przesłać pocztą na adres: Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin, pl. Łokietka 1, 20-109 Lublin. Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród nastąpi do 7 czerwca, zaś nagrodzone i wyróżnione prace trafią na wystawę do Galerii Ratusz.

Pliki do pobrania