W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Budynek ZSE im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej zostanie odnowiony

Budynek ZSE im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej zostanie odnowiony
16.10.201908:31

Ze względu na planowany od dawna remont i przebudowę Zespołu Szkól Ekonomicznych im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej konieczne jest przeniesienie uczniów do innych placówek w drugiej połowie października.

W związku z remontem ZSE im. Vetterów wykorzystane zostaną dostępne możliwości lokalowe placówek, bez konieczności zmian w planach lekcji uczniów szkół, do których przeniosą się uczniowie z ul. Bernardyńskiej.

  • Uczniowie XVI LO ze szkoły przy ul. Bernardyńskiej zostaną w całości przeniesieni do VII LO przy ul. Farbiarskiej, bez konieczności wydłużania godzin lekcyjnych dla obydwu placówek.
  • Uczniowie Technikum Ekonomicznego ze specjalności technik ekonomista będą na czas remontu uczyć się w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego oraz w Państwowej Szkole Budownictwa i Geodezji przy al. Racławickich (po 5 oddziałów w każdej z placówek). Takie rozwiązanie również nie spowoduje wydłużenia godzin lekcyjnych.
  • Oddziały ze specjalności technik informatyk przejdą do Zespołu Szkół Samochodowych. W celu uniknięcia wydłużenia czasu pracy szkoły, być może zaistnieje konieczność skorzystania z obiektów sportowych Szkoły Podstawowej nr 18.
  • Oddziału ze specjalności technik hotelarstwa, na czas prac remontowych, zostanie przeniesiona do Zespołu Szkół nr 6 przy ul. Krochmalnej bez konieczności wydłużania czasu pracy.
  • Klasy technik organizacji turystyki (technik obsługi turystycznej) będą kontynuować naukę w Szkole Muzycznej przy ul. Narutowicza, również bez konieczności wydłużania godzin lekcyjnych dla uczniów.

W proces organizacji zajęć lekcyjnych zaangażował się również Wydział Sportu UML, który przygotował dodatkowe miejsca na realizację zajęć wychowania fizycznego. Będą odbywały się w Aqua Lublin oraz w budynkach Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego.

Modernizacja budynków oświatowych prowadzona jest sukcesywnie od ostatnich 10 lat. Remont budynku przy ul. Bernardyńskiej, w którym mieści się Zespół Szkół Ekonomicznych im. Vetterów, wymagany jest już od dawna. Konieczne jest dostosowanie obiektu do aktualnych przepisów, wymiana instalacji, odświeżenie sal lekcyjnych i pracowni, odnowienie sanitariatów i elewacji oraz wprowadzenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Aktualna sytuacja jest przejściowa i ma potrwać do końca września 2020 roku. Po tym czasie młodzież uczyć się będzie w nowoczesnej, zmodernizowanej placówce oświatowej, co wpłynie na poprawę warunków kształcenia.

Liczymy na wyrozumiałość uczniów z innych szkół. Miasto we współpracy z dyrektorami szkół dołożyło wszelkich starań, żeby przy trudnym roku podwójnego rocznika oraz konieczności przeprowadzenia remontu ZSE im. Vetterów, zapewnić miejsce do nauki wszystkim uczniom, bez konieczności wydłużania czasu pracy szkół.