W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dobiega końca kampania „16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć”

Dobiega końca kampania „16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć”
08.12.202314:15

Dzień Praw Człowieka obchodzony 10 grudnia zakończy kampanię „16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć”. Z tej okazji, w najbliższą niedzielę iluminacja Placu Litewskiego zmieni kolor na zielony. Z kolei w poniedziałek (11 grudnia) odbędzie się spotkanie podsumowujące działania podjęte w naszym mieście w ramach międzynarodowej kampanii.

– Ku końcowi zbliża się kolejna edycja kampanii przeciw przemocy ze względu na płeć. Nasze miasto, podobnie jak w poprzednich latach, przyłączyło się do tej międzynarodowej inicjatywy. Potrzebujące wsparcia mieszkanki oraz mieszkańcy Lublina przez ponad dwa tygodnie mogli korzystać ze specjalnie przygotowanych dyżurów prawników i specjalistów, warsztatów czy porad telefonicznych. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom, które zaangażowały się w tegoroczną odsłonę akcji – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Dzień Praw Człowieka został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w rocznicę podpisania Powszechnej deklaracji praw człowieka i każdego roku obchodzony jest właśnie 10 grudnia. W związku z tegorocznymi obchodami w najbliższą niedzielę od godz. 15.45 elementy Placu Litewskiego zostaną podświetlone na zielono. Barwę zmieni iluminacja fontanny, topoli czarnej – tzw. Baobabu oraz donic kasztanowców.

Natomiast w poniedziałek (11 grudnia) odbędzie się spotkanie podsumowujące lubelską odsłonę kampanii „16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć”. Podczas wydarzenia osoby szczególnie zaangażowane w pomoc pokrzywdzonym mieszkankom i mieszkańcom naszego miasta otrzymają wyróżnienia. Zostaną również omówione działania podejmowane w ramach tegorocznej edycji akcji przez działające w Lublinie służby i instytucje zajmujące się pomocą osobom pokrzywdzonym.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (11 grudnia) o godz. 10.00 w Auli Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2.