W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt (20 października)

Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt (20 października)
17.10.201912:50

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, który odbędzie się w najbliższą sobotę (20 października), przy ul. Metalurgicznej 5.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00. W programie ciekawe wykłady na temat Lubelskiego Egzotarium oraz gadów, których przedstawiciele są podopiecznymi Schroniska.

Zachęcamy do czynnego uczestnictwa, miłośnicy tej grupy zwierząt podzielą się swoją pasją i chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące opieki lub wyboru zwierzaka na towarzysza. Szczegóły na załączonym plakacie.

W lubelskim schronisku przy ul. Metalurgicznej 5 przebywa około 220 psów i ponad 90 kotów. Są tu także zwierzęta egzotyczne. Egzotarium to jedyna taka placówka w kraju, łączy funkcję schroniska, centrum rehabilitacji oraz ośrodka edukacyjnego. Pod opieką jest tu 68 zwierząt - żółwi, jaszczurek, węży, pająków, a nawet skorpionów.

Do lubelskiego schroniska przybywają zwierzęta z wypadków komunikacyjnych, takie, które zgubiły się właścicielom, ofiary ludzkiej przemocy, porzucone, czy którymi po śmierci pana już nie miał się kim zająć. Przyjmowane zwierzęta poddawane są 2 tygodniowej kwarantannie i obserwacji. W tym czasie zwierzęta zagubione czekają na właściciela. Później stają się rezydentami schroniska, są poddawane sterylizacji i znakowaniu; psy poprzez chipowanie, a koty poprzez znakowanie ucha.

Do adopcji oddawanych jest średnio miesięcznie 50 psów i 25 kotów, podobna liczba zwierząt przybywa w każdym miesiącu do schroniska. W schronisku zwierzęta mają zapewnioną opiekę bytową i lekarsko-weterynaryjną, są zabierane na spacer, karmione, pielęgnowane i leczone. Zwierzaki są związane z opiekunami i wolontariuszami schroniska.