W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej (25 kwietnia)

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej (25 kwietnia)
23.04.201911:34

W czwartek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić w Lublinie Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Jego główną ideą jest akcentowanie więzi łączących pokolenia oraz promowanie naszego miasta jako miejsca przyjaznego wszystkim grupom wiekowym. Co roku wydarzenie to skupia zarówno najmłodszych jak i najstarszych mieszkańców naszego miasta, którzy tworzą wspólnie Korowód oraz Most Pokoleniowy.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 w Archikatedrze Lubelskiej mszą świętą w intencji wszystkich pokoleń mieszkańców naszego miasta. Mszy będzie przewodniczył Abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, po mszy (ok. 12:15) stworzony zostanie Korowód Międzypokoleniowy, który wyruszy z placu Katedralnego na plac Litewski, gdzie znajduje się obelisk upamiętniający zawarcie unii pomiędzy Litwą  a Koroną. 450. rocznicę tego ważnego wydarzenia obchodzimy właśnie w tym roku i pamięć o nim znajdzie swoje odzwierciedlenie również w programie Dnia Solidarności Międzypokoleniowej.

Występy artystyczne na placu Litewskim rozpoczną się o godz. 12.30. Przewidujemy, że potrwają około godziny.

W programie:

  1. Most Pokoleń – hymn KOROWODU - Chór Kasjopea SP 6 oraz soliści: Dariusz Tokarzewski, Andrzej Pawka, Dawid Kowalski, Karolina Martyna, Agnieszka Bielecka
  2. Pieśń „Unia Litwy i Korony” – Kasjopea SP 6
  3. Pieśń „Wileńszczyzny drogi kraj”
  4. Piosenka „Lubelski Koziołek”
  5. Piosenka "Mechaniczna lalka"  z repertuaru Violetty Villas
  6. Lubelskie Czaderki – dwa tańce
  7. Odśpiewanie "Mostu Pokoleń" – hymnu KOROWODU
  8. O godz. 13:00 na placu Litewskim uczestnicy Korowodu utworzą „Most Pokoleń”

Szczegóły można uzyskać w sekretariacie Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych, tel: 81 466 3050, e-mail: wips@lublin.eu

Pliki do pobrania