W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejna bezpłatna lekcja sztuki - wykład na temat kolekcji Luwru

Kolejna bezpłatna lekcja sztuki - wykład na temat kolekcji Luwru
16.04.202409:04

Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie zaprasza mieszkanki i mieszkańców miasta do udziału w kolejnym wykładzie na temat sztuki. Tym razem spotkanie będzie dotyczyło kolekcji jednego z największych muzeów na świcie – francuskiego Luwru. Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia (czwartek) o godz. 14.00 w siedzibie Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie przy ul. Lwowskiej 28.

Wykład poprowadzi Magdalena Norkowska, kurator wystaw Muzeum Narodowego w Lublinie, która zapozna słuchaczy z historią, architekturą i kolekcją muzeum.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłoszenia chęci udziału do 23 kwietnia w sekretariacie Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie lub pod nr telefonu 81 466 55 60.

Luwr – dawny pałac królewski w Paryżu, obecnie muzeum sztuki. Jedno z największych muzeów na świecie i jeden z ważniejszych punktów orientacyjnych stolicy Francji. W kompleksie budynków o całkowitej powierzchni ponad 60 tys. m2 znajdują się zbiory liczące około 350 tys. dzieł sztuki, od czasów najdawniejszych po połowę wieku XIX, w tym dzieła światowego dziedzictwa, m.in. Wenus z Milo czy Mona Lisa Leonarda da Vinci.