W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lubelskie Dni Autyzmu
31.03.202114:57

W dniu 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Miasto Lublin od kilku lat włącza się w międzynarodową akcję „Zaświeć się na niebiesko”, która ma na celu propagowanie wiedzy na temat potrzeb i problemów osób z autyzmem. W tym dniu na całym świecie na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami, podświetlane są na kolor niebieski reprezentacyjne budynki. W Lublinie w dniu 2 kwietnia w godzinach 18.00-21.00 na niebiesko podświetlony zostanie Plac Litewski oraz stadion Arena Lublin.

Ponadto z inicjatywy Miasta Lublin instytucje i organizacje, które na co dzień zajmują się wspieraniem osób z autyzmem i ich rodzin, przygotowały dodatkową ofertę pomocy. Przez cały kwiecień będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji prowadzonych przez specjalistów, czy szkoleń. Wszystkie wydarzenia zaprezentowane są w załączonym programie.

 

 

 

Pliki do pobrania