W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin inspiruje kobiety – kobiety inspirują Lublin (30 września)

Lublin inspiruje kobiety – kobiety inspirują Lublin (30 września)
27.09.201708:50

„Lublin inspiruje kobiety – kobiety inspirują Lublin” odbędzie się w najbliższą sobotę (30 września) w Centrum Kultury w Lublinie. Prezentujemy program paneli dyskusyjnych i towarzyszących koncertów. Gościem specjalnym będzie Anna Dymna.

Przesłaniem wydarzenia „Lublin inspiruje kobiety – kobiety inspirują Lublin” jest przypomnienie sylwetek kobiet, które współtworzyły historię naszego miasta oraz zaprezentowanie współczesnych Lublinianek wyróżniających się wyjątkową aktywnością na rzecz Lublina. Jest to jedno z kluczowych przedsięwzięć realizowanych w ramach obchodów Jubileuszu 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi.

Spotkanie w sobotę (30 września) w Centrum Kultury w Lublinie rozpocznie się o godzinie 10:00. W programie przewidziane są dyskusje o pasjach i zaangażowaniu kobiet w różnych dziedzinach życia oraz cztery równoległe sesje tematyczne, połączone z prezentacją dobrych praktyk w zakresie kultury, zdrowia, spraw społecznych i przedsiębiorczości.

Dyskusjom towarzyszyć będą niespodzianki muzyczne i wystawy artystyczne poświęcone kobietom. Będzie też niezwykły pokaz mody pod hasłem „W różnorodności siła”.Gościem specjalnym wydarzenia będzie Anna Dymna - wybitna polska aktorka teatralna i filmowa, działaczka społeczna, założycielka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko”.

W godzinach popołudniowych zaplanowany jest koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego w wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.

Szczegółowy program już niebawem. Dodatkowe informacje: Urząd Miasta Lublin, Biuro - Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej, nr tel.: 81 466 20 61, e-mail:

Współorganizatorem spotkania jest Forum Kobiet Lublina. Wydarzeniu patronuje medialnie Gazeta Wyborcza w Lublinie.

Pliki do pobrania