W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mieszkańcy złożyli 170 wniosków

Mieszkańcy złożyli 170 wniosków
26.04.201609:21

Zakończyła się procedura składania wniosków w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina na 2017 rok. Do wykorzystania jest 15 mln zł. Mieszkańcy złożyli 170 propozycji na łączną kwotę ponad 90 mln zł.

Przeważały zgłoszenia dotyczące małych projektów, złożono 130 pomysłów, których wykonanie kosztowałoby 43 mln zł. Resztę kwoty stanowią projekty duże, mieszkańcy złożyli 40 takich wniosków. Nowością było składanie propozycji w formie elektronicznej. W ten sposób złożono ponad 100 projektów.

Po raz kolejny wśród złożonych pomysłów znalazły się remonty, budowy parkingów i ulic, boisk sportowych i miejsc rekreacji. Mieszkańcy zgłosili także pomysły dotyczące ochrony środowiska i aktywizacji rożnych grup mieszkańców. Dziękuję wszystkim zaangażowanym mieszkańcom, którzy włączyli się w proces, ale także wszystkim współpracownikom m.in. z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie oraz pracownikom Biur Obsługi Mieszkańców. Liczę na to, że zgłoszone w tym roku projekty przyczynią się do poprawy jakości życia wszystkich Lublinian – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Od dzisiaj wszyscy mogą zapoznać się z projektami zgłoszonymi w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Są one dostępne na stronie miasta Lublin: www.obywatelski.lublin.eu

Kolejnym etapem procesu jest weryfikacja wniosków pod kątem możliwości ich realizacji i kalkulacja kosztów. Ostateczna lista projektów zostanie poddana pod głosowanie mieszkańców. Lista projektów pozytywnie ocenionych, wraz z krótkim opisem, zamieszczona zostanie na naszej stronie oraz w punktach informacyjnych: Biurach Obsługi Mieszkańców oraz wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. W czerwcu swoje opinie na temat projektów realizowanych na konkretnych dzielnicach Lublina wyrażą właściwe Rady Dzielnic. Będzie to okazja do dyskusji na temat wartości merytorycznej projektów.