W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mobilne defibrylatory uzupełnią wyposażenie Straży Miejskiej

05.06.201912:20

Osiem mobilnych defibrylatorów uzupełni wyposażenie radiowozów Straży Miejskiej Miasta Lublin. Są to urządzenia ratujące życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia i zaburzeń pracy serca. W defibrylatory zostaną wyposażone pojazdy, które w danym dniu będą patrolowały ulice Lublina.

Defibrylator serca stosowany jest najczęściej w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia podczas nieszczęśliwych zdarzeń lub nagłego zatrzymania krążenia. Jest urządzeniem medycznym, które analizuje pracę serca i w przypadku konieczności, za pomocą elektrod defibrylacyjnych, dostarcza do niego określoną energię elektryczną. W przypadku nieprawidłowego rytmu serca defibrylacja pozwala doprowadzić do ponownej stabilizacji pracy serca, jako pompy.

– Defibrylatory serca to nowoczesne i niezawodne urządzenia, które poprzez specjalny program poprowadzą ratującego przez cały proces ratunkowy. Może je obsługiwać osoba bez wykształcenia medycznego. Jest to niezwykle istotne z uwagi na potrzebę natychmiastowego dostarczenia impulsu elektrycznego do serca osoby, która znajdzie się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

To kolejne działanie podjęte w kierunku poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Defibrylatory znajdują się w trzech budynkach Urzędu Miasta Lublin: w Ratuszu (Pl. Łokietka 1) oraz w biurowcach przy ul. Wieniawskiej 14 i ul. Leszczyńskiego 20. Lokalizacje zostały wybrane z uwagi na wiele osób, które załatwiają sprawy w tych budynkach Urzędu Miasta.

Straż Miejska Miasta Lublin została wyposażona w osiem mobilnych defibrylatorów. Przeszkoleni funkcjonariusze Straży Miejskiej będą mogli w łatwiejszy sposób udzielać pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania układu krążenia.