W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwieramy „Nasze Miejsce” na Sławinku - pierwsze Miejsce Aktywności Lokalnej w Lublinie

Otwieramy „Nasze Miejsce” na Sławinku - pierwsze Miejsce Aktywności Lokalnej w Lublinie
17.05.202414:21

Zapraszamy na jutrzejsze (18 maja) otwarcie pierwszego w Lublinie Miejsca Aktywności Lokalnej z udziałem Artura Szymczyka, Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju oraz mieszkankami i mieszkańcami dzielnicy Sławinek. W tym dniu gości „Naszego Miejsca” czeka m.in. wspólne przygotowywanie przekąsek, koncert i potańcówka. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

– Miejsce Aktywności Lokalnej to bezpłatna przestrzeń integracji sąsiedzkiej, codziennej aktywności mieszkanek i mieszkańców, otwarta na pomysły i potrzeby osób w każdym wieku. Miejsce stworzone do spędzania czasu wolnego, dzielenia się zainteresowaniami, umiejętnościami, pomysłami. O potrzebie jego utworzenia rozmawialiśmy podczas spotkań w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Dzisiaj zapraszamy do skorzystania i współtworzenia jego oferty. „Nasze Miejsce” pełną aktywność rozpocznie z początkiem czerwca – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Miejsce Aktywności Lokalnej na Sławinku, na bazie przeprowadzonych wcześniej spotkań konsultacyjnych, zostało wyposażone w sprzęt do warsztatów kulinarnych, rękodzielniczych, teatralnych, napraw urządzeń, przestrzeń do wymiany książek, zabawek czy jedzenia. Zgodnie z ideą funkcjonowania Miejsca Aktywności Lokalnej jego regulamin i konkretne działania będą prowadzone w oparciu o współpracę z mieszkankami i mieszkańcami. Dzięki temu miejsce rozwinie się wraz z osobami, którzy spędzając tu wolny czas i realizując swoje inicjatywy, będą mieli realny wpływ na jego codzienne funkcjonowanie.

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, „Nasze Miejsce” będzie otwarte w czerwcu we wtorki i czwartki w godz. od 12.00 do 18.00, w środy od 9.00 do 18.00 oraz w piątki i soboty od 12.00 do 21.00. Osoby zainteresowane włączeniem się w działania zachęcamy do kontaktu z koordynatorem Miejsca Aktywności Lokalnej „Nasze Miejsce” – Wojciechem Olchowskim, tel.: 794 772 999, e-mail: miejsceslawinek@gmail.com

Organizacja pozarządowa tworząca miejsce aktywności lokalnej została wybrana w trybie otwartego konkursu. Oferta złożona przez Stowarzyszenie „Dla Sławinka” była najkorzystniejsza, spośród trzech ofert podlegających ocenie merytorycznej. Lokal zaproponowany przez Stowarzyszenie znajdujący się przy ul. Żołnierskiej 10 miał największy potencjał na zaadaptowanie do potrzeb funkcjonowania MAL. Przed otwarciem przeszedł niezbędne prace remontowe Na realizację zadania w latach 2024-2026 Miasto przeznaczy 550 tys. zł.

Otwarcie Miejsca Aktywności Lokalnej rozpocznie się jutro (sobota, 18 maja) od godz. 12.00 przy ul. Żołnierskiej 10 (wejście od ul. Spadowej). 

Program otwarcia: 

 • 12:00 Oficjalne otwarcie MAL z udziałem gości.
 • 13:00 Aktywności na dobry początek:
  •  wspólne przygotowywanie przekąsek
  •  edukacja ekologiczna z grupą Czysty Lublin
  •  kącik dla dzieci
 • 15:00 Poczęstunek
 • 16:00 Spotkanie z cyklu Rozmowy z ciekawą osobą ze Sławinka: prof. historii sztuki KUL Bożeną Kuklińską i prezentacja koncepcji Naszego Miejsca: „Od Ogrodu Poetyckiego do Naszego Miejsca na Sławinku".
 • 17:00 Spotkanie autorskie z Kamilem Brachem — pisarzem ze Sławinka (podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek autora)
 • 18:00 Wernisaż miniwystawy prac Zbigniewa Pieczyńskiego — malarza ze Sławinka
 • 19:00 Koncert grupy Iguana Squad
 • 20:00 Potańcówka
 • 21:00 Wspólne sprzątanie

Pliki do pobrania