W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rozlicz swój PIT w Lublinie - loteria rusza 13 maja

10.05.201909:56

Od 13 maja do 30 czerwca można zgłaszać swój udział w loterii Rozlicz PIT w Lublinie, wypełniając formularz na stronie internetowej www.rozliczpitwlublinie.eu lub wrzucając kupon do urny loteryjnej w jednym z ośmiu Biur Obsługi Mieszkańców (w Ratuszu przy Placu Łokietka 1, przy ul. Wieniawskiej 14, ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Kleeberga 12, ul. Jagiełły 10, ul. Pocztowej 1 oraz ul. Żywnego 8). Finał loterii zaplanowany jest na 19 lipca, a do wygrania są cenne nagrody!

– To bardzo ważne, żeby rozliczać PIT w mieście, z którego infrastruktury korzystamy na co dzień. Mieszkańcy rozliczając swój PIT mogą wprost przyczynić się do rozwoju naszego miasta. Dzięki temu na remonty szkół, przedszkoli, żłobków, dróg czy ścieżek rowerowych, może trafić każdego roku więcej środków. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji i więcej środków na świadczone przez miasto usługi, które będą służyć mieszkańcom i ich bliskim – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Osoby, które rozliczyły swoje podatki zgodnie z miejscem zamieszkania w Lublinie (nie ważne, czy po raz pierwszy, czy też robią to od lat) mogą uczestniczyć w loterii i wygrać kilkadziesiąt nagród. Do zdobycia są:

  • 3 skutery,
  • rowery,
  • hulajnogi elektryczne,
  • tablety,
  • głośniki bluetooth,
  • czytniki e-book,
  • oczyszczacze powietrza,
  • kamery samochodowe,

Każda osoba pełnoletnia może dokonać tylko jednego zgłoszenia do udziału w loterii. Po rejestracji na stronie internetowej pojawi się komunikat potwierdzający rejestrację zgłoszenia. Formularze zgłoszeniowe (kupony) gotowe do wypełniania będą do pobrania w Biurach Obsługi Mieszkańców.

Wpływy z PIT to bardzo ważne źródło dochodów budżetu miasta. Każda osoba mieszkająca w Lublinie, bez względu na swoje miejsce zameldowania, mogła do 30 kwietnia rozliczyć roczny podatek PIT w naszym mieście. Wystarczyło w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać aktualny lubelski adres zamieszkania i złożyć go w jednym z urzędów skarbowych.

Z każdego 1 000 zł zapłaconego przez mieszkańca Lublina podatku dochodowego 483,30 zł trafia z powrotem do budżetu miasta. 

Szczegóły na stronie Rozlicz PIT w Lublinie.