W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Sportowy weekend w Lublinie
28.09.202212:36

Najbliższy weekend w Lublinie upłynie pod znakiem sportu. Mieszkańcy będą mieli okazję zarówno do kibicowania, jak i sprawdzenia swoich sportowych umiejętności. W najbliższych dniach w naszym mieście odbędą się zawody pływackie oraz biegowe dla najmłodszych, młodzieżowy turniej siatkarski, czy test Coopera.

– Serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniach sportowych, zaplanowanych w najbliższym czasie w Lublinie. Będzie to doskonała okazja zarówno do aktywnego spędzenia czasu, jak i przeżywania pozytywnych emocji i radości ze wspólnego kibicowania. Wiele z weekendowych wydarzeń to zawody młodzieżowe, dlatego szczególnie zachęcamy do tego najmłodszych mieszkańców Lublina – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Sportowy weekend rozpocznie się testem Coopera na Stadionie Lekkoatletycznym przy Al. Zygmuntowskich. W piątek (30 września) i sobotę (1 października) zainteresowani mieszkańcy Lublina będą mieli możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej. Każdy kto weźmie udział w teście otrzyma butelkę wody oraz pamiątkowy certyfikat, a dla pierwszych 100 uczestników przewidziano drobne upominki. Biegi zaplanowano co 30 minut, w grupach 20-osobowych. W piątek (30 września) pierwszy bieg rozpocznie się o godz. 9.00, zaś ostatni o 15.30, natomiast w sobotę (1 października) test rozpocznie się o godz. 11.00, a zakończy biegiem o godz. 19.30. Test Coopera to próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Jego celem jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej.

W dniach 1-2 października w hali Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy ul. Konstantynów 1G odbędzie się XXVII Turniej Nadziei Olimpijskich w piłce siatkowej dziewcząt. To cykliczna impreza organizowana nieprzerwanie od 1996 roku, której celem jest skonfrontowanie umiejętności sportowych zawodniczek oraz wyłonienie najbardziej utalentowanych z nich do dalszych etapów szkolenia. W turnieju udział wezmą dziewczęta z klubów z całego województwa lubelskiego urodzone w roku 2008 i w latach następnych. Przez 2 dni zostanie rozegranych 26 meczów. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (1 października) o godz. 10.00.

Tego samego dnia, 1 października, o godz. 9.00, odbędą się kolejne zawody pływackie z cyklu „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Na Aqua Lublin swoje umiejętności pływackie zaprezentują młodzi zawodnicy podzieleni na 7 kategorii wiekowych (od 7-latków do kategorii „Open: 14 rok życia i starsi”). Jest to największa tego typu impreza w województwie lubelskim. W tej edycji wydarzenia udział weźmie 645 zawodników z 19 klubów z Polski i Ukrainy.

Natomiast w niedzielę (2 października) zapraszamy do kibicowania podczas Dziecięcej Ligi Biegowej. Zawody będą odbywały się na Stadionie Lekkoatletycznym od godz. 14.00. Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 200 uczestników. Zawodnicy wystartują w biegach, w zależności od kategorii wiekowej, na dystansach: 60m (najmłodsi), 100m, 200m, 300m i 400m (najstarsi).

Przypominamy także, że do piątku (30 września) na obiektach sportowych lubelskich uczelni odbywają się rozgrywki „Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie”. Zawody skierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie ma na celu promocję lubelskich uczelni, nowoczesnych kierunków oraz akademickich ośrodków sportowych w Lublinie. Rozgrywki odbywają się w formie jednodniowych turniejów w dyscyplinach: ergometr wioślarski, futsal, koszykówka, piłka siatkowa, piłka ręczna, tenis stołowy, unihokej. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie AZS Lublin.