W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Stypendia dla twórców i animatorów kultury

Stypendia dla twórców i animatorów kultury
18.09.202012:50

Trwa nabór wniosków o stypendia na realizację projektów z zakresu twórczości artystycznej i upowszechniania kultury w 2021 roku. Wysokość stypendium wynosi nawet 10 tys. zł. Wnioski można składać do 2 listopada.

– Stypendia Prezydenta Miasta Lublin dają możliwość niezależnym artystom i animatorom do realizacji swoich planów i zamierzeń. Skorzystać z nich mogą zarówno początkujący, jak również uznani twórcy z bogatym dorobkiem. W ubiegłych latach środki pochodzące ze stypendiów umożliwiły organizację wystaw i koncertów, napisanie i wydanie książek. Przeznaczano je też na organizację warsztatów skierowanych do mieszkańcu Lublina, w tym do osób z niepełnosprawnościami – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

O przyznanie stypendium mogą się ubiegać osoby pełnoletnie, które mieszkają, pracują, uczą się na terenie Lublina lub przedmiot ich planowanego projektu jest związany z Lublinem. Środki ze stypendium mają być przeznaczone na wykonanie nowego, nierealizowanego wcześniej pomysłu artystycznego. Nie mogą służyć zakupowi środków trwałych, wykonaniu prac dyplomowych, czy podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Projekty stypendialne można realizować przez cały przyszły rok. Czas trwania projektu może wynosić od 2 do 10 miesięcy. Na realizację projektu można otrzymać grant w wysokości od 2 000 zł do 10 000 zł brutto.

Zainteresowani uzyskaniem stypendium mogą skorzystać z trwających do 28 października konsultacji. Pomoc dostępna jest pod numerem telefonu 81 466 3714 lub mailowo mecenat.kultura@lublin.eu.

Wniosek o stypendium może być złożony wyłącznie w formie papierowej, osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego. O dochowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data wpływu. Z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiczną w kraju ważne jest, by wnioski składać jak najwcześniej.

Stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury przyznawane są od 2013 r. Wśród stypendystów są uznani lubelscy twórcy, wybitni artyści, ale również debiutanci. W roku 2020 stypendia otrzymało 50 twórców i animatorów kultury, na łączną kwotę ponad 444 tys. zł.
Szczegółowe informacje na temat stypendiów dostępne są na stronie lublin.eu.